Richard Müller veze do Česka tiché koncerty

Redakce

Do České republiky se v rámci netradičního Potichu Tour 2010 na skok chystá zpěvák Richard Müller. Na akustickém turné nabídne v divadelním prostředí starší i nové skladby v netradičních a intimních úpravách. "Tentokrát jsem si vybíral vyloženě egoisticky, aby mě to bavilo," komentoval Müller výběr asi dvacítky písniček, které na turné zazní, v sobotním vydání deníku MF Dnes.
Müller spolu s kapelou chystá hitovkám i několika novinkám z aktuálního alba netradiční aranže,na míru ušité komornímu pojetí vystoupení. "Bude to diametrálně odlišné od velkých, festivalových koncertů a hlasitého bigbeatu," říká zpěvák ve videu ze zkoušky na turné. "Když změníme aranže, je to pro nás najednou radost. I když víme, že publikum má nejraději tradiční verze," dodává s tím, že za výběr a úpravu skladeb dá ruku do ohně.
Potichu Tour Richarda Müllera začne 20. listopadu na Štrbském Plese, kde nyní muzikanti zkouší. V Praze je na řadě koncert 5. 12 v Divadle Hybernia, v Investu v Plzni se Müller představí 6. 12, v ostravském Domě kultury 8. 12. a v Brně v Semilassu 11. 12. (sli)

Podívejte se, jak Richard Müller s kapelou zkouší na Potichu Tour 2010