Rockerka Patti Smith přijede na trutnovský festival

Redakce

Pořadatelé Trutnoff Open Air (14. – 17. 8. 2014) oznámili, že na třicátý ročník festivalu dorazí americká písničkářka Patti Smith s kapelou. Zpěvačka před dvěma lety vydala povedenou desku Banga.

Poslechněte si Patti Smith v Youradiu

„Patti je přesně ta démonka a charismatická šamanka s indošskou krví, která do našeho festivalového kmene sedí, stejně jako Iggy Pop nebo indiánská čelenka na náčelníkovu hlavu. Když v 70. letech zavřeli Plastiky, Patti byla jednou z těch, kteří se jich z daleké Ameriky zastali a podpořili je,“ říká zakladatel festivalu Martin Věchet.

„Bylo to naše několikaleté přání, které nám vždy z nějakých důvodů proklouzlo mezi prsty. Nejblíže jsme byli vloni, ale to by Patti přijela bez kapely, jen v akustickém duu. Nechali jsme to tedy na další rok. Nyní přijíždí v plné síle s kapelou za zády," dodává.  

Mezi nejznámější písničky Patti Smith patří Becase The Night, s níž se v roce 1978 dostala na páté místo britské hitparády. V České republice zpěvačku přiblížila její autobiografická kniha Just Kids z roku 2011. Autorka v ní poutavě popisuje celou svou kariéru, od dětství až po dospělost, včetně detailů z kulturního života, kterého se v New Yorku (a zejména v okolí lidí ze slavného hotelu Chelsea) účastnila. (sli)