Roisin Murphy, zpěvačka Moloka, přijede v listopadu do Prahy

Redakce

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky sympatické Roisin Murphy. Tahle zpěvačka, která se proslavila v čele kapely Moloko (1995 – 2000), přijede 14. listopadu do Prahy se svým sólovým projektem a zbrusu novou minimalistickou deskou inspirovanou divňáckou scénou v New Yorku Hairles Toys. Lístky na koncert ve velké Lucerně stojí 790 Kč. Tady je nový klip k písničce Evil Eyes.

Osm let trvalo, než Roisin Murphy, zpěvačka Moloko, natočila své druhé sólové album; v roce 2014 vydala nejprve EP s coververzemi italských písní Mi Senti nazpívané v italštině. Bylo výsledkem spolupráce Róisín, jejího partnera Sebastiana Properziho a producenta Eddieho Stevense. Dalo by se popsat jako velice dospělé disco.

Eddie Stevens, který byl hudebním režisérem Róisín od roku 1997 a který od druhého alba Moloko hrál v kapele na klávesy a staral se o aranže smyčců a dechů, se stal ideálním producentem při přípravě aktuálního alba – sama Róisín ho bere jako sourozence a spřízněnou duši. Loni v zimě spolu strávili pět týdnů v Eddieho studiu a udělali osm skladen na desku Hairless Toys. „Mohla být delší, ale tahle kombinace mi přišla naprosto ideální,“ říká Murphy. (red)

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit