Roisin Murphy, zpěvačka Moloka, přijede v listopadu do Prahy

Redakce

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky sympatické Roisin Murphy. Tahle zpěvačka, která se proslavila v čele kapely Moloko (1995 – 2000), přijede 14. listopadu do Prahy se svým sólovým projektem a zbrusu novou minimalistickou deskou inspirovanou divňáckou scénou v New Yorku Hairles Toys. Lístky na koncert ve velké Lucerně stojí 790 Kč. Tady je nový klip k písničce Evil Eyes.

Osm let trvalo, než Roisin Murphy, zpěvačka Moloko, natočila své druhé sólové album; v roce 2014 vydala nejprve EP s coververzemi italských písní Mi Senti nazpívané v italštině. Bylo výsledkem spolupráce Róisín, jejího partnera Sebastiana Properziho a producenta Eddieho Stevense. Dalo by se popsat jako velice dospělé disco.

Eddie Stevens, který byl hudebním režisérem Róisín od roku 1997 a který od druhého alba Moloko hrál v kapele na klávesy a staral se o aranže smyčců a dechů, se stal ideálním producentem při přípravě aktuálního alba – sama Róisín ho bere jako sourozence a spřízněnou duši. Loni v zimě spolu strávili pět týdnů v Eddieho studiu a udělali osm skladen na desku Hairless Toys. „Mohla být delší, ale tahle kombinace mi přišla naprosto ideální,“ říká Murphy. (red)