Rolling Stones žalují obchod New Yorker: Ten jazyk je náš!

Redakce

Kapela Rolling Stones žaluje německý řetězec s módou New Yorker kvůli neoprávněnému užití loga s vyplazeným jazykem. Podle německého deníku Bild New Yorker, jehož obchody najdete i v Česku, použil slavný motiv chráněný patentem na plakátech oznamujících letní výprodej. Na nich je anglicky napsáno Wild sale, tedy divoký výprodej. Na vyplazeném jazyku pak stojí up to 70 %, až 70 procent.

Poslechněte si Rolling Stones v Youradiu

Šéf řetězce Fritz Knapp reakci skupiny nechápe. "Ten jazyk nepatří jen samotným stounům. Plakáty vytvořilo naše kreativní oddělení. Přece si nenechám od stounů zakázat svůj jazyk," tvrdí Knapp.

Právníci nizozemské firmy Musidor, která spravuje portfolio značek patřících Rolling Stones, to vidí jinak. New Yorker údajně zneužil takzvané Tongue & Lips Logo. Oděvní firma se prý navíc chce svézt na úspěchu loga a na hodnotě značky parazitovat. Amsterodamští právníci nyní po firmě požadují dohromady 270 tisíc eur (téměř sedm milionů korun), z toho 250 tisíc má připadnout jim a 20 tisíc dělá vlastní pokuta.

"Ti právníci se chtějí těmito poplatky pořádně obohatit. A Stones si ještě nechají práva na své značky spravovat v daňovém ráji Amsterodamu," prohlásil Knapp a celou záležitost označil za drzost. Obchod nicméně musel prozatím všech 3000 plakátů se sporným logem z 800 poboček stáhnout. Jejich vytištění prý stálo 150 tisíc eur. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit