S kým trávila Mahulena Bočanová zimní dovolenou?

Redakce

V Čechách je letos lyžařská sezóna nejistá, a tak vyrazila Mahulena Bočanová za zimními radovánkami do nedalekého zahraničí. Přesněji navštívila v jednom zájezdu hned dvě země najednou, a to Rakousko a Itálii. Zavítala totiž s partou přátel do skiareálu Nassfeld, který je na pomezí těchto dvou se sebou sousedících států.

V Nassfeldu se každý rok koná setkání s Yettim, které Mahulena jak moderovala, tak si užívala skvěle upravených sjezdovek, ochutnávky italských a rakouských specialit a celkově nabitého programu. „Moc se mi tu líbí, že tu mám vše na jedné hromadě. Když se tu teď točím jako kohout dokola, tak vidím všechny sjezdovky kolem sebe a můžu si vybrat tu, na kterou mám zrovna náladu. Nejlepší ale je, že když vyjdu z hotelu, jen nazuji lyže a jedu. Žádné skibusy, hned jsem na svahu,“ a libovala si v možnosti zvolit z nespočtu sjezdovek od modrých až po černé. Dokonce si vyzkoušela i jízdu na sněžném policejním skútru.

Mahulena Bočanová je stejně jako její vrstevníci dítě komunismu, takže si dle svých slov vždycky velmi užívá, když může jet za hranice, a to prakticky kamkoliv. „To, že si můžu na výlezu ze sjezdovky vybrat, jestli se občerstvím v italské nebo rakouské restauraci, je pro mě obrovské dobrodružství. Úplně mi to vyrazilo dech, že vlastně jednou nohou stojím v Itálii a druhou v Rakousku,“ a přeskakovala z jedné nohy na druhou a vlastně v tu chvíli létala vzdušnou čarou z Rakouska do Itálie mrknutím oka a náramně se u toho bavila.

Po slunečném, ale mrazivém dni na svahu pokračoval program večerní zábavou, kdy do Nassfeldu dorazili zpěváci z muzikálu Děti ráje a mezi nimi i Mahulenin spolužák z konzervatoře Sagvan Tofi. „Moc jsem si užila i večer, kdy přijel Sagvan. Dali jsme si na zahřátí hruškovici, trsala jsem na jeho písničky a dobře jsme pokecali,“ chválila si program.

Svou milovanou Márinku ale nechala pro tentokrát doma, aby mohla zhodnotit, zda se pro ni areál vůbec hodí. Stýskalo se jí prý ale moc. „Určitě se sem ráda vrátím i s Márinkou. Je to tu super nejen pro mě, ale i pro ni a děti obecně. Sjezdovky jsou skvěle upravené, tak myslím, že se jí tu bude dobře lyžovat,“ komentovala stav svahu Mahulena. Když všechno dobře dopadne, vrátila by se Mahulena i s dcerou na lyžovačku už v březnu. 

7 destinací, kde se v zimě rozhodně ohřejete

Co na lyže? Zkuste tyhle čiči kukly!