Shakira bude stavět na Haiti školu

Redakce

Kolumbijská popová zpěvačka Shakira (32) se rozhodla, že z prostředků své charitativní organizace Pies Decsalzos (Bosé nohy) nechá na Haiti postavit školu. Připojila se tak k řadě hollywoodských herců a dalších světových celebrit, které shromažďují finance a snaží se pomáhat obětem ničivého zemětřesení na tomto karibském ostrově.
Poslechněte si Shakiru na YouRadiu.

Shakira, která je také vyslankyní Dětského fondu OSN, přiletěla v neděli do Port-au-Prince. Na místě, kde by měla stát nová škola, se setkala se stovkou dětí, prohlédla si nouzový kemp postavený na golfovém hřišti, v němž žije na 50 tisíc lidí, a setkala se tu s americkým hercem Seanem Pennem, jehož charitativní organizace rovněž pomáhá obětem. Shakira vysvětlila, že škola bude vybudována jako podobná zařízení, která postavila její nadace, jež zajišťuje vzdělání, jídlo a psychologickou podporu šesti tisícům bezprizorných kolumbijských dětí. "Myslím, že tady můžeme uplatnit to, co jsme se naučili v Kolumbii," řekla Shakira. Haitskou školu postaví a budou řídit nevládní organizace.
Lednové zemětřesení na Haiti, které někteří experti označují za nehorší přírodní katastrofu v moderní historii, zabilo zřejmě více než 300 tisíc lidí a více než milion zbavilo střechy nad hlavou. V zemi nyní žije mnoho malých sirotků. (sli)