Skandální případ krutosti: Dvě Češky kšeftovaly se smrtelně nemocnými zvířaty

Paga

Množírnám se v Česku daří. I díky tomu dvojice pachatelek uspěla s prodejem nemocných štěňat údajně ve více než 500 případech. Kriminalistům trvalo usvědčit je půl roku.

Falešné očkovací průkazy, štěňata vykoupená ve velkém z množíren, spousta inzerátům s „čistokrevnými psy“ za super cenu. Češi mají rádi výhodné kaufy a když mají možnost zaplatit za štěně míň, neváhají. Je jim přitom jedno, odkud štěně pochází, i to, že jim ho „chovatelka“ předává v obchodním centru.

Nemocná štěňata zakoupená u dvojice žen nedlouho po pobytu u nových majitelů zemřela. Aby vypadala alespoň při předání živě a zdravě, napíchávala je dvojice andrenalinem. Jedna z žen štěňata menších plemen vykupovala z množíren, druhá inzerovala na Bazoši a pak předávala novým majitelům. Nejvíce se věnovaly prodeji yorkšírů, čivav, francouzských buldočků a maltézáčků.

Špatné podmínky, rychlá smrt

Jedna z poškozených koupila od žen mládě čivavy. Fenka pak začala mít křeče, škubala sebou a byla bez života. Paní ji zanesla na veterinu, kde zjistila, že štěně má paravirózu, což je vážné virové onemocnění projevující se krvavým průjmem a zvracením. Tato nemoc se prokázala i u dalších štěňat. Jmenovaná fenka, i přes poskytnutí veterinární péče, nepřežila.

Obecně byla prodávaná štěňata odebrána od matky dřív a chována v naprosto nevhodných podmínkách. Neměla dostatek jídla, vody a ani se jim nedostalo nutné veterinární péče. U tak malých plemen je to riskantní o to víc – jejich malý organismus nezvládne tak špatné zacházení příliš dlouho a ani mu nedokáže čelit. Ženám bylo ale úplně ukradané, že mají přecpaný byt trpícími zvířaty. Hlavně že byznys fungoval.

Jste mezi poškozenými?

Pražští policisté od žen v odhlučněném bytě odvezli dvanáct štěňátek. Šest z nich umřelo, i když jim byla poskytnutá náležitá veterinární péče, stejně jako ta, která se povedla už ženám prodat. Starší z „obchodnic“ takto kšeftovala se zvířaty od roku 2014. Aby ji nikdo pak nedohledal, měnila SIMky jak na běžícím páse.

Pokud se vám stalo totéž a dvojice, jejíž fotky najdete v galerii, je vám povědomá, kontaktujte prosíme kriminalisty 5. oddělení Obvodního ředitelství Prahy 4 (722 000 368) nebo linku 158. Zatím se způsobená škoda odhaduje na 200 tisíc a ženy by si měly jít posedět až na pět let. Čím víc dalších případů se odhalí, tím jistější bude, že si budou ve vězení co nejdéle.

Prověřujte si chovatele

Tímto vám klademe na srdce: nekupujte zvířata jinde než od zkušených chovatelů z chovatelských stanic. Pokud je štěně „s PP“, ale podezřele levné, prověřte si toho, kdo ho nabízí. Úplně nejlépe se ale obraťte na ověřenou a transparentní chovnou stanici s tradicí. Možná, že si připlatíte, ale následné výlohy za nemocného psa by vás nakonec vyšly na ještě víc peněz než zdravé štěně od chovatele. Ten vám navíc rád s čímkoliv poradí a pomůže vám mít doma šťastného psa.

Není taky nutné mít doma divoké štěně. Co takhle ulevit přecpaným útulkům a vzít si odsud milujícího, staršího psa, kterému jeho původní majitelé právo na šťastný život v rodině upřeli?