Skvělá Sade zazpívala Praze o lásce

Redakce

Hned čtyři skladby se slovem "love" v názvu zazpívala soulová ikona Sade (52) zaplněné O2 areně během téměř dvouhodinového koncertu. Londýňanka, která se v Praze představila poprvé, se proslavila hlavně hitovkou Smooth Operator. I té se publikum dočkalo, v areně ji skvěle uvedla zadní projekce s neony a světly amerických velkoměst.

Jednoduché, ale promyšlené a funkční projekce byly kromě bezchybné kapely v čele se saxofonistou Stuartem Matthewem jediný doplněk zpěvaččiného večírku. Nic jiného nebylo potřeba, na zastřený, sametový hlas a procítěný přednes Sade reagovali fanoušci od začátku velmi dobře. I vsedě bouřlivě tleskali, zpívali si a pokřikovali na kapelu.

Jestliže ze začátku vystoupení se Sade tak trochu srovnávala s velkými prostorami (jak by asi její soulová show chutnala v několikanásobně menším sále, kde by se stálo), s každou další skladbou nabývala na jistotě. Doslova mrazivá pak byla kombinace písniček Is It a Crime a Still In Love.

Jezebel zas Sade zazpívala jen se saxofonem a kontrabasem, společnost trojici dělala jen detailní černobílá projekce muzikantů. Úplně jako v jazzovém klubu.

Zazněly ale i skladby z poslední desky Soldier Of Love; titulní písničkou Sade koncert otevírala. Povedla se ale i Bring Me Home, při které zpěvačka díky přední projekci procházela filmovou krajinou.

I ve sterilním prostředí O2 areny měl koncert Sade vnitřní napětí; jak ochotně fanoušci během show vstávali, tančili a tleskali ve stoje! Jako zrnka písku se pak seběhli k přídavkové Cherish the Day, kterou odtančili pod pódiem. (sli)

Sade – Is It a Crime