Šokující odhalení: Kdo z celebrit je největší zaprodanec?

Pavla Gabrhelíková

Říká se, že někdo by pro úspěch i upsal duši ďáblu. U těchto herců a hereček to není zas taková metafora. Za určitý obnos prodali svou důstojnost, čest nebo přesvědčení.

Scarlett Johansson — SodaStream

Herečka byla osm let hrdou členkou humanitární organizace Oxfam. Proto když účinkovala v reklamě na SodaStream, vzbudilo to bouřlivou diskuzi. Organizaci se nelíbí, že SodaStream provozuje na okupovaném břehu Jordánu nezákonnou továrnu. Johansson se brání tím, že problém je spíš to, co by s těmi lidmi bylo, kdyby je připravili o práci.

Scarlett Johansson SodaStream commercial _Sorry Coke and Pepsi_

George Clooney — Nespresso

Herec je tváří značky už víc jak deset let. Minulý rok ale vztahy se společností ochladly, když jejich obaly nazval bývalý šéf ekologickou katastrofou. Z Clooneyho to dělá, namísto bojovníka proti globálnímu oteplování a milovníka přírody, největšího pokrytce.

_NEW_ Nespresso George Clooney Commercial

 Kevin Bacon – EE

Herce do role nahnal britský poskytovatel mobilních služeb. Zatímco pro Britney Spears to byla herecká jednorázovka, Kevinovi to s kariérou trochu zamávalo. Britský server hodnotící reklamy totiž usoudil, že Kevin tu spíš než jako filmový superhrdina reportující o kvalitě služeb vypadá jako úchylný a strašidelný „strýček“.

Kevin Bacon and Britney Spears in EE Apple Music promotion (UK TV Advert)

Jennifer Aniston – Emirates

Letecká společnost chtěla vyzdvihnout kvalitu svých služeb, místo toho ale urazila všechny, kteří nelétají první třídou. Většina letadel totiž nemá sprchu, jak ve svých snech očekává Jennifer. Navíc všichni jsme rádi, že si v letadle alespoň dojdeme na záchod a že jsme letenku koupili dostatečně dopředu, abychom za ni zaplatili co nejméně.

Emirates Airlines featuring Jennifer Aniston….._

Nicole Kidman—Etihad Airways

Na leteckou linku prasklo, že diskriminovala ženy. Sdružení profesionálních leteckých asistentů proto vydalo prohlášení, ve kterém herečku žádalo, aby s leteckou společností zrušila spolupráci. Ale jak vidíte, nestalo se.

Etihad ‚Flying Reimagined‘ (M&C SAATCHI UAE_ 2015)

Samuel Jackson — Capital One

Tady se trochu slovíčkařilo. Hvězda Tarantinových filmů v reklamě říkala „every damm day“, což je v překladu něco jako „každý zatracený den“. Lidé jsou ve filmech zvyklí slyšet z Jacksonových úst i mnohem peprnější výrazy, v reklamě to však vzbudilo takovou vlnu stížností, že z ní nakonec jedno slovíčko vystřihli.

Samuel L. Jackson – Capital One TV Commercial_ Quicksilver Cashback Card

Bob Dylan — Victoria’s Secret

Pro popkulturní ikonu znamená účinkování v reklamě Victoria Secret pád na samé dno. Jenomže mu to přineslo publicitu i honorář. Tak co.

Victoria’S Secret Commercial – Angels In Venice (With Adrian

Kiefer Sutherland – Jose Cuervo

Reklama vypadá spíš jako parodie. Celý svět se totiž dovtípil, že Sutherland prodělal těžké problémy s alkoholem, proto když v reklamě na tequillu dělá všechny ty zábavné věci, působí to, že dokud se nenapijete tequilly Jose Cuervo, nebude váš den stát za nic.

Jose Cuervo Tequila _Have A Story_ Commercial

Bruce Willis — Seagram’s

V osmdesátých letech byl na vrcholu slávy, proto mu zaplatili šest milionů, aby propagoval alkohol. Jenomže potom, co byl opilý Bruce Willis obviněn z napadení policisty, začala být reklama mnoha lidem tak trochu trnem v oku.

Bruce Willis Seagrams Commercial (Singing on Porch)

Uma Thurman—Schweppes

Bizarní reklama označená v roce 2011 za nejhorší reklamu roku. Umin herecký výkon je tu skutečně žalostný. Zlé jazyky tvrdí, že je to tak právě proto, že naučenému textu absolutně nevěřila a bylo jí proti srsti ho odříkávat.

Schweppes TV Spot – Uma Thurman (Aired in Europe in 2011)