Sto zvířat vydávají gangsta zpívánky Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách

Redakce

Skupina Sto zvířat má dohromady osmnáct dětí, a proto byla jen otázka času, kdy přijde – podobně jako skupina Hm… – s deskou tak trochu "jiných" písní určených právě pro potomky.

Album nazvané Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách vyjde 1. prosince. Texty má na svědomí textař a saxofonista Tomáš Belko, který některé z písniček napsal už v pubertálním věku, a společně s hudbou zpěváka Honzy Kaliny dal dohromady prý zatím nejhravější a nejpestřejší album.

Poslechněte si Sto zvířat v Youradiu

V patnácti písničkách se vychází z rozpočítadel, bajek nebo dětských říkaček, Belko je však posouvá významově ostře do "svého" zvláštního světa a děti rozhodně nešetří. "Mnohdy to působí tak, že Zvířata natočila i svoje nejdrsnější album, ale letitá otcovská a pedagogická zkušenost obou tvůrců mluví jasně: dítě je rovnocenný partner, a tudíž není třeba ho nijak  podceňovat," říká kapela.

Hudbou dává Kalina hold svým oblíbeným kapelám napříč žánry, na desce proto zazní ska a reggae, ale také starý swing, doo-wap, latina, ethno, rockabilly i vojenský pochod. Mezi hosty se pak objeví stálí spolupracovníci kapely: vokalista a multiinstrumentalista Filip Nebřenský, saxofonistka Markéta Smejkalová nebo vokalistky Alena Průchová, Kateřina Augustinová a Zuzana Ďurdinová, zahostovali si ale i Radim Hladík, Bára Poláková (tleská), Marek Eben (chrastí na dešťovou hůl) nebo Robert Kodym (hraje na balónek). (sli) 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit