Sto zvířat vydávají gangsta zpívánky Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách

Redakce

Skupina Sto zvířat má dohromady osmnáct dětí, a proto byla jen otázka času, kdy přijde – podobně jako skupina Hm… – s deskou tak trochu "jiných" písní určených právě pro potomky.

Album nazvané Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách vyjde 1. prosince. Texty má na svědomí textař a saxofonista Tomáš Belko, který některé z písniček napsal už v pubertálním věku, a společně s hudbou zpěváka Honzy Kaliny dal dohromady prý zatím nejhravější a nejpestřejší album.

Poslechněte si Sto zvířat v Youradiu

V patnácti písničkách se vychází z rozpočítadel, bajek nebo dětských říkaček, Belko je však posouvá významově ostře do "svého" zvláštního světa a děti rozhodně nešetří. "Mnohdy to působí tak, že Zvířata natočila i svoje nejdrsnější album, ale letitá otcovská a pedagogická zkušenost obou tvůrců mluví jasně: dítě je rovnocenný partner, a tudíž není třeba ho nijak  podceňovat," říká kapela.

Hudbou dává Kalina hold svým oblíbeným kapelám napříč žánry, na desce proto zazní ska a reggae, ale také starý swing, doo-wap, latina, ethno, rockabilly i vojenský pochod. Mezi hosty se pak objeví stálí spolupracovníci kapely: vokalista a multiinstrumentalista Filip Nebřenský, saxofonistka Markéta Smejkalová nebo vokalistky Alena Průchová, Kateřina Augustinová a Zuzana Ďurdinová, zahostovali si ale i Radim Hladík, Bára Poláková (tleská), Marek Eben (chrastí na dešťovou hůl) nebo Robert Kodym (hraje na balónek). (sli)