Tata Bojs vydávají desku plnou hitů a citů

Redakce

Blížící se oslavy 25 let existence skupiny Tata Bojs přinesou fanouškům dva dárky.

Tím prvním je výběrové dvojalbum Hity a city. Na prvním CD vyjdou 7. června nejvýraznější skladby z celé historie kapely, na druhý disk vybrali zakládající členové basák Mardoša a bubeník Milan Cais další důležité skladby kapely. O nich mluví jako o "písních, o kterých si dodnes myslí, že to jsou hity jak břitva, ale z nějakýho záhadnýho důvodu v tom zůstali sami“.

Poslechněte si Tata Bojs a Doubravánek v novém Youradiu

Poprvé vyjdou na tomto albu i některé speciální singlové verze a navíc letošní novinka, „recyklovaná“ verze hitu Pěšáci s vokálně instrumentálním sborem Doubravánek. Písnička se nahrávala letos v zimě v rámci recyklačního projektu Samosebou. Jako zvláštní bonus se na desce objeví i skladba Strašidelná, původně určená pro album Ležatá osmička, ale dokončená až letos na jaře ve studiu Sono.

Termíny Tour domácí

Po vydání dvojalba se Tata bojs vydají na turné pojmenované 25 let cyklace aneb Tour domácí. Mimořádný koncert skupina odehraje 26. června ve Žlutých lázních v Praze. Na tento narozeninový termín si Tata Bojs naplánovali samostatnou show a místo plejády různých hostů si pozvali jen dva: dlouholetého "neustálého hosta" Kláru Nemravovou a zmíněný sbor Doubravánek, vedený bývalým kytaristou Tata Bojs Markem Doubravou.

„Už od půl sedmé se v areálu začne pohybovat zvláštní skupina pseudolázeňských hudebníků, kteří vznikli pouze kvůli této příležitosti, pojmenovali se Recyklisti a budou hrát na dechové nástroje cover verze melodií z francouzských filmů, ale i písně Tata Bojs. Po nich přijal naše pozvání skvělý DJ Robot a pak už kolem půl deváté začne ten náš blázinec," zve na akci Milan Cais. (sli)