The Roads zamíchali do indie rocku klavírní alternativu. Na debutu s tím slaví úspěch


Bezejmenný debut vydali vlastním nákladem. Doma jsou jak v Čechách, tak především v Německu. Pětice cílevědomých chlapců, kteří si říkají The Roads, může být pro někoho jen další kytarovka, která zapadla s mnohými do jedné hromady. Pro jiné je to zajímavá česká partička s významným potenciálem.

Tahle sebevědomá kapelka to nemá tak jednoduché. Na vlastní nohy se postavila naprosto sama, bez manažerské autority v zádech a bez peněz od vydavatelství. Do redakcí rozesílá pozvánky na koncerty, slibuje rozhovory a promo fotky, sama si domlouvá živé hraní. Chvílemi zní jako Beatles. Jako by to snad ani nebyli Češi. Všichni umějí ovládat své nástroje, stejně jako zpěvák Ray Gibson dokáže pracovat se svým čistým vokálem. A časopis Filter je zařadil mezi deset nejnadějnějších tuzemských kapel.

Album vyvážené, originální, ale nenadchne
The Roads
po dvou letech existence vyprodukovali příjemné bezejmenné album s 12 songy. Liší se od klasických indie kapel přítomností klavíru, nástroje tak netypického pro indie rock. Jedna melodická skladba střídá druhou, bez zbytečných okolků a všeobjímajících kudrlinek, v nenásilném tempu. Navíc se střídají rytmické kytarové skladby s klavírním doprovodem s těmi bez něj. Komorní atmosféra černobílých klapek dokresluje rozvernou Radio. V Colours of You zas klavírní doprovod dokonale podtrhl arytmický základ skladby.

Poslechněte si píseň Colours of You

Kapela zapracovala na příjemném a vyváženém albu, které je originální, i když nenadchne. Kvalitou i nasazením sice vysoce převyšuje valnou většinu české hudební produkce, ale na opravdický úspěch si bude muset ještě počkat. The Roads se vrhli do komerčně úspěšného žánru ve chvíli, kdy jeho popularita pomalu klesá. Navíc se jej snaží pojmout alternativně. Uvidíme, kam jejich snažení povede. Německá klubová scéna, kde jsou momentálně na turné, už vysílá první ohlasy a naději možné spolupráce. Vysoké ambice by se tedy mohly vyplatit.

Poslechněte si píseň Hypoxia

The Roads – The Roads
Stopáž:
35:22
Vydalo: The Roads vlastním nákladem
Skladby: Myriad Sounds, Hypoxia, Radio, The Colours of You, Red Tower, White Dress, Already dead, Get It, Who Are You, Vienna, Now You Are Gone, Guilty Air