Tip: Bratranci Sklenik vydávají druhou desku, stáhněte si ji s vlastní fotkou

Redakce

Pražská indie-popová trojice Sklenik, složená z bratrů/bratranců Skleníkových, vydává drouhou desku nazvanou Champagne Cork Pop. Osm popových atmosférických písniček se natáčelo v letech 2010 až 13 ve vlastním studiu. Ve skladbě Break the Circle zpívá hostující zpěvačky Charlie One z Ohm Sqaare. V songu Play On zase hostuje Ian Kelosky, který v 90. letech nazpíval party za tancující chlapce z boybandu East 17.

„V létě jsem jel na kole po náplavce a všiml si zpívajícího kytaristy, který měl strašně zajímavý hlas. Hned mě napadlo, že by bylo úžasný, kdyby nám tenhle chlápek zazpíval na desce. Dali jsme se do řeči a rychle se dohodli,“ vzpomíná Jan Sklenik na první setkání s americkým v Česku usazeným hudebníkem Keloskym, který tu pomáhá například Sunflower Caravan nebo Načevě.

Desku si každý může stáhnout z webu Skleniku výměnou za fotku. Ta se automaticky stane cover fotografií staženého alba. „Chceme, aby lidi, kteří si desku stáhnou, po sobě zanechali nějakou stopu ve formě krátkého videa, portrétu či zajímavého obrázku. Poté, co nechají svůj otisk, si mohou desku stáhnout. My jim navíc vygenerujeme unikátní obal desky s jejich portrétem. S těmito klipy a fotografiemi chceme dále pracovat při koncertech nebo při tvorbě dalšího videa,“ vysvětlují Sklenik. (sli)