Tip na koncert: Češi Nylon Jail si pohrají s country, Kieslowski s elektronikou

Redakce

Jestli nevíte, co s večerem 4. prosince, máme pro vás jeden tip. V pražském klubu Pilot odehrají svoje koncerty dvě velmi zajímavé skupiny, které vydávají své desky pod hlavičkou moravského labelu Indies Scope.

Akustické písničkářské duo Kieslowski vydalo loni skvělou desku Na nože, ke které nyní vychází deska elektronických verzí Na lože (psali jsme o ní tady).

"Původně nemělo být nic. Některé remixéry jsme oslovily už před létem a nikdo neměl čas. A pak přišlo září a ozvali se asi tři, že by to nakonec stihli. Tak jsme oslovili další hudebníky. Některé známe dlouho a osobně jako je Jan Čechtický či Kittchen a jiné jsme díky tomu poznali," dodává zpěvačka a klavíristka Marie Kieslowski k remixovému CD. Duo se navíc připravuje na nahrávání nového řadového alba, které bude produkovat Jan P. Muchow. Během večera tak zazní několik novinek.

Poslechněte si v Youradiu Nylon Jail, Kittchena i Kieslowski

Spolu s Kieslowski v Pilotu zahraje aktuální countryfolkpopové želízko, skupina Nylon Jail. Ta nedávno vydala taktéž velmi povedenou nahrávku My Heart Soars Like a Hawk, na které si sympaticky pohrává s country a odvozenými žánry. Kmotrem jejich desky bude bubeník Tata Bojs Milan Cais, večer otevře od 19:30 zmíněný písničkář Kittchen se svým Radiem.

Během večera bude mít premiéru klip od Kieslowski Bloky, smeče, které režíroval David Mencl z Nylon Jail. Vstup stojí na místě 200 korun. (sli)