Tipy na aplikace pro cyklisty: Silnice i offroad s profesionály v zádech

1457134608

Ani na podzim ještě není pozdě, abyste odeslali své dvoukolé koně. Zapřísáhlí cyklisté vyjíždějí téměř za každého počasí a pokud to s kolem myslíte opravdu vážně, budete potřebovat i profesionální výbavu. Začněte třeba u prověřených aplikací, které stojí za to.

Runtastic

Skvělá rodinka sportovních apliakcí Runtastic se vytasila také s dvojicí výborných apliací pro cyklisty. Mobilní aplikace Runtastic Road Bike a Runtastic Mountain Bike již podle názvu napovídají, že si tu na své přijdu jak silniční, tak offroadoví jezdci. Kromě standardní výbavy GPS navigace totiž obě aplikace nabízejí hledání nových cyklotras, živý přenos vaší jízdy aktuální údaje o najetých kilometrech a stoupání v procentech, offline funkci map nebo hlasového trenéra.

Aplikace také skvěle kooperují s Google Maps a sociálními sítěmi a slouží jako dlouhodobý záznamník vašich sportovních výkonů. Jejich funkce využijete, ať už patříte mezi sváteční cyklisty, nebo profesionální bikery. Zaznamenávají čas strávený na kole i složitost terénu a výsledky se můžete hned pochlubit svým přátelům. S aplikacemi také můžete propojit nejrůznější gadgets, sport trackery a snímače rychlosti, kadence nebo tepové frekvence. Svou vlastní řadu nabízí i Runtastic. 

Runtastic Road Bike a Runtastic Mountain Bike najdete ke stažení v obchodech App Store a Google Play zdarma nebo ve verzích PRO za příplatek 129 a 139 korun.

BikeComputer

Velmi příjemným cyklonavigačním počinem je také aplikace BikeComputer Program splňuje vše, co byste od správného mobilní parťáka na kolo čekali. Svého uživatele nezatěžuje zbytečnostmi a soustředí se jen na to nejdůležitější – tedy na trasu a výkon. Mapu své vyjížďky si můžete dopředu vytvořit na tabletu nebo v mobilu a pak už se jen nechat vést offline režimem. 

Stejně jako aplikace od Runastic umí i BikeComputer šikovně operovat s údaji o vaší jízdě. Rychlost, stoupání i ujetou trasu pečlivě zaznamenává do mapy tak, abyste se na ni mohli kdykoli zpětně podívat a porovnat si své výsledky v čase. Podporuje také další online mapy jako OpenCycle Map, MapQuest, HikeBike a další i připojení na další bluetooth zařízení nebo sportovní senzory. 

Základní verze je ke stažení zdarma pro operační systémy iOSAndroid stejně jako placená verze pro profesionály, která je dostupná za necelých 140 korun.