Top 6 přírodních olejů, které jsou ideální pro péči o pleť

Redakce

Používáte ty nejrůznější krémy, které dnešní obchodní řetězce nabízejí? Nemusíte, stačí, když si pořídíte přírodní oleje, protože ty pleti bohatě stačí, jelikož ji krásně vyživí.

  1. Kokosový olej – Vaše pokožka bude nejen zářit, ale také nádherně vonět po tropické pláži. Kokosový olej je výbornou hydratací, a to od hlavy až patě. Kyselina laurová, kterou obsahuje, bojuje s bakteriemi, viry a plísněmi, které jsou na našem těle. Můžete se s ním dokonce i odličovat nebo si čistit zuby. Dokonce se dá použít i do vlasů, které by po něm měly být krásné a čisté.
  2. Tea Tree olej – Produkt, který se v lékárnách prodává ostošest. Proč je tak populární? Je to proto, že umí dělat zázraky už přes noc. Pokud máte třeba akné, tak můžete použít tento olej a snížíte tak zarudnutí pokožky, otoky anebo se akné ztratí úplně. Je však velmi silný a musíte s ním zacházek s mírou, abyste si pokožku nějakým způsobem nepoškodili.
  3. Konopný olej – Pokud používáte hodně make upu, tak tenhle produkt vám krásně, důkladně a šetrně vyčistí pleť. Konopný olej je také výborný na léčbu akné. Musíte ho však skladovat na chladném a tmavém místě. 
  4. Makadamiový olej – Díky tomuto oleji si můžete zvýšit metabolismus. Pokud vás trápí třeba zácpa, tak je olej ideálním pomocníkem, a to díky vitamínům B a E, které obsahuje. Použít ho můžete i při holení.
  5. Olej z lískových ořechů – Další skvělý pomocník pro citlivou pleť. Dokonce stahuje póry a odstraňuje nežádoucí mastnotu, která se udržuje na naší tváři. Nejlepší je na tomto produktu to, že skvěle vyčistí pleť.
  6. Ricinový olej – Pokud chcete mít dlouhé a husté řasy, tak ricinový olej je jednoznačně zázračným pomocníkem. Můžete ho použít také na obočí. Večer ho naneste a ráno smyjte.

Duhované řasy? To je tip na léto, díky kterému vyniknou vaše oči

Hit na léto: Budou se nosit bralette podprsenky