U2 vydají novou desku v pěti edicích


Hudební průmysl prochází hospodářskou krizí, stejně jako jiná odvětví. I přesto se slavní U2 neváhali vrhnout do projektu, který by byl pro jiné kapely holým šílenstvím. Novou, dlouho očekávanou desku No Line On The Horizon vydávají hned v pěti edicích. A zadarmo rozhodně nebude ani jedna z nich.

Bono & co. si jednoznačně uvědomují své postavení živoucí legendy na poli populární hudby. Jak jinak si vysvětlit, že nabídnou novinkovou desku v tolika edicích s různými bonusy, samozřejmě za odpovídající obnos peněz? Nevíme, zda budou všechny varianty dostupné i v českých obchodech s hudbou. Proto momentálně známe jen ceny v dolarech. Zatím se edice dvanácté desky U2 seženou, alespoň určitou dobu, na internetovém obchodě amazon.com.

Klasika za pár kaček

Album jak ho známe, v klasickém plastovém obalu, se standardním bookletem, který by měl čítat 24 stran, a standardní cenou. V českém Bontonlandu se bude prodávat za zhruba 300 Kč a výše.

Vinyl ještě nevymřel

Kromě klasického CD formátu bude No Line On The Horizon k sehnání také na dvou klasických vinylových discích s šestnáctistránkovým bookletem. Cenu vinylu jsme nedohledali, běžně se desky uznávaných kapel ohodnocují od 600 korun výše. Novinku U2 ocení jistě dráž.

Digipak s bonusem

První limitovaná edice alba s cédéčkem, dvaatřicetistránkovým barevným bookletem a plakátem. Za 36 dolarů (necelých 800 Kč) získáte navíc i kód na legální stažení dokumentu o U2 z dílny Antona Corbijna.

Magazínový formát

Za 50 dolarů (asi 1100 Kč) pořídíte tzv. „magazine format“, který obsahuje víc než šedesátistránkový stylový booklet (onen magazín), včetně bonusů, jež nabízela i předchozí „digipack“ limitovaná edice.

Hodně muziky za hodně peněz

Nejdražší možností, jak získat novinkové album od U2, je tzv. box format, neboli kouzelná krabička se vším možným za téměř sto babek (přes 2000 Kč). Uvnitř vykoukne na věrné fanoušky nejen zbrusu nová placka, plakát, magazínová forma bookletu, ale i DVD s filmem Antona Corbijna. Podle ohlasů na pilotní singl Get On Your Boots se kapela nemusí obávat o prodej svého dvanáctého studiového alba, ani o návštěvnost koncertů k připravovanému tour a nejspíše ani o prodej limitovaných edicí. Fandové a sběratelé se na ně vrhnou s takovým nadšením, že se jen zapráší. Čtveřice rockerů z Irska ovšem neusíná na vavřínech. K singlu natočila snový videoklip, který jako by vypadl přímo z Nekonečného příběhu.

Jak to všechno nakonec bude, ukáže až oficiální termín vydání, který stanovili na druhý a třetí březnový den, a následující měsíce.