Ugandský rapper přezpíval Prago Union. Poslechněte si výsledek

Redakce

Poslechněte si coververzi hitu Prago Union Hip Hop, kterou ve své mateřštině dal dohromady ugandský rapper MC Burney, člen Luga Flow Army.

MC Burney: Hip Hop cover

Jak se k písničce dostal? Skladbu s řadou dalších českých hiphopových nahrávek mu do Ugandy přivezla fotografka Jarmila Štuková, která v této zemi sužované AIDS, chudobou a rasovými nepokoji s manželem Andrejem mapovala terén pro multikulturní projekt One Blood. Výsledný track pak vznikl v místním studiu.

"Vybíráme si “problematické” země, kde vždy najdeme zástupce určitého typu subkultury, například rappera, tvůrce grafitti anebo breakdancera a v České republice ikonu té samé subkultury. Každého natočíme v jeho prostředí. Natočený materiál vždy spojíme do zhruba dvacetiminutového dokumentu, na závěr budou oba protagonisté něčím propojeni," vysvětluje podstatu projektu Jarmila Štuková.

"Ve výsledku tak vznikne unikátní kompilát, jímž může být například společná hip hopová skladba, české graffity na irácké stěně nebo trik českého tanečníka breakdance dokončený v ulicích pásma Gazy," dodává. Výsledkem ugandské mise je zmíněný společný track Prago Union a MC Burneyho.

Hotové jsou prozatím dva díly projektu. "Jeden je z Pásma Gazy, kde nás zajímal breakdance, druhý pak z Ugandy, kde jsme sledovali život místního rappera (viz foto ve fotogalerii)," vysvětluje Štuková, která je v současné době na reportáži v Iráku.

Projekt One Blood se přesune 1. prosince 2012 do Prahy, v klubu Chapeau Rouge proběhne hiphopová benefice, jejíž výnos půjde na rappery z palestinské Gazy. V plánu má maželská dvojice ještě reportáže z Taiwanu, Indie či Libérie. (sli)