UV tetování – originální ozdoba na párty, která má svá úskalí

Redakce

Na první pohled není vidět. Dokonce ani na ten druhý. Tetování, které nikdy neuvidí šéf, ale na párty bude vidět vždy? Rozhodně se teď nepohybujeme v říši fantazie, o UV tetování se mluví už nějakou dobu. Jak to tedy je?

Ať už máte práci, která vyžaduje dresscode a zdobení těla je s ní tedy neslučitelné, nebo se třeba bojíte odsouzení ze strany rodiny či přátel, ale vždycky jste toužili potetovat si celý obličej, je UV aktivní tetování přesně pro vás. Nebo se to tak alespoň může zdát.

Tetování, které bude vidět jen někdy, a to tehdy, když já budu chtít, to zní skvěle, ne? Lze toho docílit pomocí speciálních UV tetovacích barev, které jsou viditelné pouze pod ultrafialovým zářením, pak už je jen na vás, zda si necháte udělat celé „neviditelné“ tetování, nebo zda jen ozvláštníte to klasické, viditelné přidáním UV pigmentu do některých míst. Babička nic nepozná, na párty budete za hvězdu, takže spokojenost na všech frontách. Nebo ne? 

Přestože UV barvy nemají nic společného s fosforem, může po jejich použití dojít k alergické reakci, u některých barev bylo zaznamenáno i žloutnutí či hnědnutí, navíc se mluví i o možném obsahu karcinogenů v některých barvách, to všechno jsou důvody, proč většina těchto barev neprošla skrz testy různých lékařských komor. Jsou ovšem už i takové, které byly označeny za nezávadné, původní pověst se ale UV tetování stále drží a proto s ním většina salonů nechce nic mít.

Toto tetování si tak nejčastěji pořizují lidé na vlastní riziko a upřímně, kdo může vědět, co vám taková barva pod kůží udělá za 15, 20 let? Navíc UV aktivní barvou nelze nikdy vytvořit tak složitý motiv jako u „klasiky“ a ruku na srdce, buď máte prostě na tetování koule, takže jsou vám názory okolí ukradené, nebo ne a v tom případě můžete zvolit třeba hennu nebo místo, které neuvidí nikdo, u koho to nebudete chtít.

Za nás se tedy jedná o zajímavou ozdobu, ale stejnou službu vám může udělat i omyvatelná UV aktivní barva na kůži. Na fotky nejzajímavějších UV tetování se podívejte v naší galerii. 

Galerie: Krásné rostlinné tetování, které má styl

Nejkrásnější tetování na motivy Disneyho filmů, necháte se inspirovat?