V evropských velkoměstech můžete přejít od památek přímo na pláž


V posledním díle seriálu o plážích se podíváme, jak jsou na tom s nabídkou vodních radovánek některá velkoměsta v Evropě. Někde se budete spíše jen opalovat a odpočívat, ale třeba v Berlíně, když už vás unaví tradiční městské památky nebo muzea, můžete zažít spoustu zábavy v nafukovací hale, kde původně vznikaly slavné vzducholodě.

Paříž

Jedno z nejkrásnějších evropských velkoměst má svoji vlastní městskou pláž od roku 2002.  V provozu je dva a půl kilometru dlouhá písečná pláž na nábřeží Seiny, nedaleko radnice, přímo v centru Paříže. Vstup je zdarma. Nabízí opalování, koupání, ale i nejrůznější atrakce. Mezi ty nejvyhledávanější patří tradiční hra pétanque, speciální bazén s možností akvagymnastiky nebo minifotbálek.

Londýn

Londýnská městská pláž funguje od roku 2007 v lokalitě Finsbury Square. Je skvělou příležitostí pro pracující úředníky a manažery, kteří mohou relaxovat na lehátkách na písečné pláži, obklopeni palmami. Samozřejmostí je wi-fi připojení k internetu a vstup zdarma. Na této pláži se konají i taneční vystoupení, módní přehlídky a minigolfové turnaje.

Berlín

Berlín nabízí větší množství menších písečných pláží, u nichž se můžete ponořit do bazénu. Většinou jsou obohaceny spoustou malých barů a hospůdek. Největší berlínskou pláží je Oststrand; rozprostírá se na ploše 7000 metrů čtverečních.

Pro českého návštěvníka bude možná atraktivnější zábavní park Tropical Island, který leží asi 60 km jižně od Berlína. Zdejší tropický ráj je situovaný v obrovské nafukovací hale, ve které se mimochodem původně vyráběli vzducholodě Zeppelin. V Tropical Islandu vás čeká příjemná teplota okolo 270 C, bazény, tobogány, sauny, vířivky i restaurace. Můžete se projít deštným pralesem a spatřit třeba páva nebo želvu. Cena vstupného se pohybuje okolo 25 eur za dospělého na den.

Bratislava

I naši slovenští sousedé se mohou chlubit ve svém hlavním městě písečnou pláží. Na nábřeží Dunaje je v provozu od konce května do začátku září na více než 1000 metrech čtverečních. K dispozici jsou lehátka i bezdrátové připojení k internetu. Ze sportů si zahrajete pingpong, plážový fotbal, nebo si zacvičíte ve venkovní posilovně. Vstup na pláž je také zdarma.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit