V evropských velkoměstech můžete přejít od památek přímo na pláž


V posledním díle seriálu o plážích se podíváme, jak jsou na tom s nabídkou vodních radovánek některá velkoměsta v Evropě. Někde se budete spíše jen opalovat a odpočívat, ale třeba v Berlíně, když už vás unaví tradiční městské památky nebo muzea, můžete zažít spoustu zábavy v nafukovací hale, kde původně vznikaly slavné vzducholodě.

Paříž

Jedno z nejkrásnějších evropských velkoměst má svoji vlastní městskou pláž od roku 2002.  V provozu je dva a půl kilometru dlouhá písečná pláž na nábřeží Seiny, nedaleko radnice, přímo v centru Paříže. Vstup je zdarma. Nabízí opalování, koupání, ale i nejrůznější atrakce. Mezi ty nejvyhledávanější patří tradiční hra pétanque, speciální bazén s možností akvagymnastiky nebo minifotbálek.

Londýn

Londýnská městská pláž funguje od roku 2007 v lokalitě Finsbury Square. Je skvělou příležitostí pro pracující úředníky a manažery, kteří mohou relaxovat na lehátkách na písečné pláži, obklopeni palmami. Samozřejmostí je wi-fi připojení k internetu a vstup zdarma. Na této pláži se konají i taneční vystoupení, módní přehlídky a minigolfové turnaje.

Berlín

Berlín nabízí větší množství menších písečných pláží, u nichž se můžete ponořit do bazénu. Většinou jsou obohaceny spoustou malých barů a hospůdek. Největší berlínskou pláží je Oststrand; rozprostírá se na ploše 7000 metrů čtverečních.

Pro českého návštěvníka bude možná atraktivnější zábavní park Tropical Island, který leží asi 60 km jižně od Berlína. Zdejší tropický ráj je situovaný v obrovské nafukovací hale, ve které se mimochodem původně vyráběli vzducholodě Zeppelin. V Tropical Islandu vás čeká příjemná teplota okolo 270 C, bazény, tobogány, sauny, vířivky i restaurace. Můžete se projít deštným pralesem a spatřit třeba páva nebo želvu. Cena vstupného se pohybuje okolo 25 eur za dospělého na den.

Bratislava

I naši slovenští sousedé se mohou chlubit ve svém hlavním městě písečnou pláží. Na nábřeží Dunaje je v provozu od konce května do začátku září na více než 1000 metrech čtverečních. K dispozici jsou lehátka i bezdrátové připojení k internetu. Ze sportů si zahrajete pingpong, plážový fotbal, nebo si zacvičíte ve venkovní posilovně. Vstup na pláž je také zdarma.