V Praze zahráli Kiss. Chrlili oheň a plivali krev

Redakce

V Praze se představila glamrocková kapela Kiss. Na koncertě, který podle pořadatelů navštívilo 15 tisíc diváků, zazněly především letité hity. Z nového alba Monster nabídli jen dvě skladby Hell or Hallelujah a Outta This World.

Už několik hodin před začátkem koncertu se prostory před vysočanskou halou zaplnily snadno rozpoznatelnými příznivci skupiny, kteří si před koncertem krátili čas v centru města. Mnozí z nich na sobě měli trička s logy své oblíbené skupiny s runovými S, dorazily i celé rodiny s dětmi s namalovanými charakteristickými komiksovými maskami skupiny, jejíž členové se stylizují do postav "Démona", "Hvězdného dítěte", "Vesmírného esa" a "Kočičího muže".

Poslechněte si Kiss v Youradiu
Na setlist pražského koncertu se podívejte ve fotogalerii

Téměř dvouhodinové vystoupení zahájila titulní skladba alba Psycho Circus z roku 1998, před kterou se zaplněnou halou rozlehlo obligátní intro se sloganem You Wanted the Best, You Got the Best! Aktuální sestava kapely, v níž jsou kromě původních členů, baskytaristy a zpěváka Genea Simmonse a kytaristy a zpěváka Paula Stanleyho, také kytarista Tommy Thrayer a bubeník Eric Singer, nabídla nadšenému publiku očekávanou show plnou pyrotechnických efektů.

Při písni War Machine plival Simmons oheň, ve skladbě God of Thunder k tomu přidal chrlení umělé krve. Diváci spokojeným křikem reagovali na chytlavé refrény hitů Rock And Roll All Night, I Was Made For Lovin‘ You, Love Gun či Detroit Rock City. Došlo i na ohňostroj z kytary Thrayera, který svůj nástroj nakonec rozbil úderem o podlahu. Velký ohlas vyvolali také Simmons a Stanley koncertující na rampě nad hlavami posluchačů v sektoru ke stání.

V České republice představili Kiss své monstrózní show naposledy v roce 2010 v Praze a Ostravě na turné k tehdejšímu albu Sonic Boom. (sli)