Video: Z ruské kapely Little Big je celosvětový virál

mim

V říjnu 2018 ruská raveová kapela Little Big vydala druhou část třetího studiového alba Antipositive Pt.2. Jejímu úspěchu napomohlo virální video k písničce Skibidi.

Skladba si už vysloužila přezdívku „Nové Gangnam Style“. Tanec z tohoto videa se stal v Rusku největším meme: televizní hvězdy, populární rappeři a blogeři parodují podivné Skibidi pohyby, které v klipu předvádí frontman Ilja Prusikin. Virálu si všimla i největší večerní show ruské televize „Večerní Urgant“ a vytvořila vlastní Skibidi challenge.

Aktuálně nejznámějším klipem Little Big je Big Dick: vyhrál cenu Berlin Music Video Awards v nominaci Most Trashy a má na YouTube přes 44 milionů zhlédnutí. Little Big vystupují na největších pódiích Ruska a vedle toho pravidelně koncertují v Evropě. Jsou nadšeně vítaní obzvlášť fanoušky ve Francii, Švýcarsku, Německu, Holandsku, ale i v České republice. Kapela má za sebou vystoupení na velkých evropských festivalech jako Dour, Lowlands nebo Sziget.

Předskokani Die Antwoord

Členové Little Big se dali dohromady na apríla v roce 2013 jen proto, aby natočili legrační video Everyday I’m Drinking. Videoklip měl však takový úspěch, že skupina byla pozvána, aby předskakovala slavnému jihoafrickému rap-rave duu Die Antwoord.

Od té doby funguje jako plnohodnotná kapela. Říkají si „satirická art kolaborace“ a vedle hudby kladou velký důraz i na vizuální stránku své tvorby. Jejich klipy vynikají groteskními obrazy a špičkovou režií v podání spoluzakladatelky kapely Aliny Pjazok.