Visage zahrají s orchestrem na mistrovství v letech na lyžích

Redakce

Jestli neroztaje všechen sníh, mohlo by to být minimálně zajímavé. V sobotu 15. března totiž pod mamutím můstkem v Harrachově zazní v rámci mistrovství světa v letech na lyžích projekt Synthosymphonica, který propojuje elekronickou hudbu – v tomto případě synthpopove Visage, kteří se proslavili písničkou Fade to Grey – s Pražským symfonickým orchestrem. Projekt vymyslela elektropopová kapela Cartonnage, proto se koná na české půdě s českým orchestrem.  

Poslechněte si Visage v Youradiu

"Je nám ctí být součástí. S orchestrem jsme kdysi natočili jeden remix, nikdy jsme s ním ale nevystupovali naživo," říká Steve Strange, frontman Visage, kteří se v loňském roce vrátili po dvaceti devíti letech na hudební scénu s novým albem Hearts and Lives.

"Nápady na nové skladby jsme se začali zabývat spolu s Martinem Rushentem, producentem Joy Division, těsně před jeho náhlou smrtí v roce 2011. To on byl tím, kdo mě dal znovu dohromady se Stevem Barnaclem," popisuje znovuobnovení své domovské formace Steve Strange.

Kromě Visage se návštěvníci mistrovství mohou těšit ve dnech 13. – 16. 3. na koncerty kapel Mirrors, Make My Heart Explode či AC/DC revival.

Se skoky na lyžích jsou Cartonnage spojeni hymnou; složili ji loni pro světový pohár, který se konal právě v Harrachově. Poslechněte si ji. (sli)