Vivaldianno zazní na střeše obchodního centra


Devátý ročník mezinárodního letního festivalu Tóny Chodovské tvrze vyvrcholí velkolepým koncertem multižánrového projektu Vivaldianno MMXII na střeše Obchodního Centra Chodov na Jižním Městě. Festival hudebních osobností přivítal letos na nádvoří živé kulturní památky Chodovská tvrz spoustu milovníků především klasické, ale i jazzové a latinskoamerické hudby.

 

Tóny Chodovské tvrze letos představily šestici dramaturgicky originálních koncertů. „Jsme v půlce festivalu, máme za sebou zahajovací orchestrální koncert známých i takřka neznámých instrumentálních skladeb A.Vivaldiho a J.S.Bacha, emocemi nabitý večer Ve víru tanga s ohromným akordeonistou a bandoneonistou Ladislavem Horákem či galakoncert hudby a slova s báječně sladěnými Alfrédem Strejčkem, houslistkou Julií Svěcenou a klavíristou Václavem Máchou. Zítra uvítáme na nádvoří Chodovské tvrze skutečné eso letošních Tónů – perfektního jazzového lucemburského trumpetistu Gasta Waltzinga, kterého bude doprovázet kapela Largo. Je to jedna z největších osobností tamní a velmi kvalitní hudební scény,“ popisuje festival jeho dramaturg a duchovní otec Jaroslav Svěcený.

Vivaldianno s výhledem na Prahu

Tóny Chodovské tvrze letos končí ve čtvrtek (26.7.) velkolepým koncertem nového projektu Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka Vivaldianno MMXII na střeše Obchodního Centra Chodov. Koncert disponuje velkorysou kapacitou 500 míst, téměř všechny vstupenky už jsou ale vyprodány. Vivaldianno MMXII je projekt, jenž organicky překračuje žánrové hranice – experimentuje se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů a nechává se inspirovat nadčasovou hudbou Antonia Lucia Vivaldiho stejně jako Bachem nebo Mozartem, ale i legendárním argentinským skladatelem Astorem Piazzollou nebo houslistou a skladatelem Fritzem Kreislerem. „Vivaldianno MMXII navazuje na předchozí projekt a propojuje klasickou hudbu hned s několika různými žánry, jedním dechem překračuje od klasiky k rockové show nebo world-music. Na jednom pódiu na střeše obchodního centra se tak v jediný okamžik sejdou muzikanti z renomovaného Heroldova kvarteta, peruánští a bolívijští interpreti, kteří brilantně ovládají etnické hudební nástroje, kytarista Jiří Janouch, bubeník Tomáš Waschinger nebo  třeba famózní hráč na původem australský nástroj didgeridoo Aleš Doležálek. Michal Dvořák je pro mne záruka špičkové kvality, multižánrové invence a hudebního vkusu. Mám z Vivaldianna velkou radost a je mi ctí podílet se s ním na nikdy nekončícím experimentu propojování akustické a elektronické hudby, která oslovuje velmi početné, moderně myslící publikum a přitom nebourá, ale naopak staví mosty mezi jednotlivými hudebními styly, “ popisuje Svěcený.

Nejmodernější multižánrovou koncertní show v ČR završí autogramiáda obou protagonistů.

Více informací najdete na www.chodovskatvrz.cz