White Stripes vydají živé album z brazilského koncertního sálu

Redakce

Skupina White Stripes, již tvořili exmanželé Jack a Megan Whiteovi a která ukončila činnost v roce 2011, chystá k vydání materiál z roku 2005. Tehdy jela turné po jižní Americe. Balíček pro fanoušky bude obsahovat dvojLP Under Amazonian Lights, nahraný na koncertě v brazilském městě Manaus, a DVD s koncertem v Teatro Amazonas Opera House. Budova divadla – pro představu – vypadá jako krásný růžový marcipánový dort. 

Poslechněte si White Stripes v Youradiu

„Krásu toho místa nelze popsat slovy. Nejen že jsme měli strach, že až začneme hrát, budova popraská, spadne a zraní přítomné, ale ještě jsme byli překvapení, že všichni zůstali sedět, než je Jack vyzval, aby si stoupli. Během koncertu jsme taky zahráli speciální verzi skladby We’re Going To Be Friends pro fanoušky, kteří zůstali stát venku, protože si nemohli koupit lístek,“ píše se v tiskovce k albu. (red)

Na albu budou tyto skladby:   
Blue Orchid, Dead Leaves And The Dirty Ground, Black Math, Lovesick Blues‘ (Bob Dylan), My Doorbell, Passive Manipulation, Hotel Yorba, The Same Boy You’ve Always Known (electric), The Same Boy You’ve Always Known (acoustic), Little Ghost, When I Hear My Name, I Asked For Water‘ (Howlin Wolf), Fell in Love With a Girl, The Nurse, Little Bird, Death Letter (Son House), St. James Infirmary (traditional), Screwdriver, Passive Manipulation (reprise), I Just Don’t Know What to Do With Myself, (I’ll Be With You) In Apple Blossom Time‘ (Albert Von Tilzer/Neville Fleeson), I Just Don’t Know What to Do With Myself, Seven Nation Army