Záchrana české kočky Mikiny: Měla 4,1kilogramovou dělohu!

Petra Vorelová

Tento příběh by měl být odstrašujícím příklady pro všechny, kdo dávají svým kočkám antikoncepci, aby zabránili tomu, aby jejich mazlíček otěhotněl. Číča Mikina nezodpovědný přístup svého majitele málem nepřežila!

Děsivý případ sdílela na svých facebookových stránkách veterinární klinika Countryvet. „Už to tady bylo stokrát: proč nedávat kočce antikoncepci. A přesto jsou lidé, kteří to své kočce podávají, a co je horší, stále se najdou kolegové veterináři, kteří tu hrůzu lidem prodávají, aniž by je poučili o jejím negativním vlivu na organismus kočky,“ píše se na začátku textu.

Chudák kočička…

„Já chápu, že ve výjimečných případech je to jediný způsob, jak zabránit nekontrolovanému množení koček, ale to jsou případy divokých, neodchytitelných koček a ne domácích mazlíčků, na kterých jejich majitelé citově visí. Tak jako kočka Mikina: případ z minulého měsíce. Majitel podával antikoncepci několik let, protože nevěděl, co to s kočkou může udělat, a když se jí začalo zvětšovat břicho, myslel si, že antikoncepce selhala a kočka je březí. Tak čekali, až se narodí koťátka. A čekali a čekali a čekali, až Mikina vypadala jako fotbalový míč. Nechápu, jak to zvládla, ale ona s dělohou větší než ona sama žila (jedla, pila, chodila ven, myla se…) a přežila operaci, při které jsem jí odstranila dělohu vážící 4,1 Kg!“ pokračuje zpráva.

„Zvládla všechny perioperační i pooperační komplikace, rána se krásně zahojila a tak jsme před pár dny vytahovali stehy… A Mikinka vypadá skvěle. Mikina je pro mě borec největší. Doufám, že bude žít dalších 20 let, za tohle si to zaslouží. Za všechny kočky prosím: KASTRUJTE!“ zní konec. Tak si to prosíme vezměte k srdci!