Zachraňte Lázně Kyselka, volá Fashionbook. Koukněte na fotostory

Redakce

I náš spřátelený Fashionbook, tedy web, který se věnuje módě, designu a estetice, se dal do boje za záchranu Lázní Kyselka na Karlovarsku.

Spolu se sedmadvacetiletou fotograkou Bet Orten připravil módní story, která zachycuje ducha kdysi krásného lázeňského místa. Mrtvý areál by měla opravit společnost Karlovarské minerální vody, která je jedním z vlastníků objektu a je personálnně propojená s firmami, jež vlastní skoro všechny tamní budovy a pozemky.

„Stav Lázní Kyselka mě šokoval. Jak můžeme nechat něco tak krásného prostě spadnout? Chci to změnit, a proto jsem oslovila módní web Fashionbook.cz, abychom společně vytvořili silnou fashion story a upozornili na to, že lázně Kyselka jsou v troskách a musejí se opravit," říká Orten.

Módní story vrcholí snímkem, na němž modelka jako duch chátrajících lázní vrávorá na okraji propasti jen pár metrů od místa, z nějž vyvěrá oblíbený Ottův pramen.

V prostorách lázní Fashionbook s Bet Orten fotili na vlastní nebezpečí. „Kvůli chatrnému stavu budov jsme si prožili i několik velice silných momentů. Například v bývalém tanečním sále, kde by se kdysi daly produkovat glamour módní editorialy, hrozí neustále nebezpečí, že se sesune ztrouchnivělá střecha. Podpírá ji skoro symbolicky jeden jediný dřevěný trám," říká hlavní stylistka a šéfredaktorka Fashionbooku Anna Nosková.

Za Lázně Kyselka bojuje i řada dalších osobností veřejného života, například herec Jiří Mádl, spisovatel Jaroslav Rudiš, basista skupiny Tata Bojs Mardoša, stříbrný kajakář z olympiády v Londýně Vavřinec Hradilek nebo modelka Agáta Hanychová.

Všichni se představí v novém videospotu na téma Co udělám, až mattonka opraví Kyselku. "Můžeme dopředu prozradit, že Agáta Hanychová se na Staromáku nahá polije mattonkou," řekl jeden z aktivistů Matěj Chytil.