Zazdívání koček? Běžná praxe

mim

Už jste slyšeli o tom, že když lezou kočky do baráku a obytelům domu se to nelíbí, tak je nechají zazdít? My ne, ale prý je to u nás (a asi nejen tady) běžná praxe.

Hana Muličová z Pankráce krmila kočky, které žily v technickém podlaží domu v Pujmanově ulici. To se ale nelíbilo obyvatelům domu, a tak díry, kudy tam zvířata lezla, zazdili nebo zamřížovali.

Jedna kočka tam zůstala a zoufale mňoukala o pomoc. Tu jí poskytl Pražský spolek ochránců zvířat. „Spojila jsem se s předsedou Společenství vlastníků jednotek, který nejprve nechtěl o odstranění mřížky slyšet, ale po mém vysvětlení, že by tam kočka zemřela hlady a že to by byl trestný čin, zareagoval nakonec vstřícně a nechal nás zábranu odstranit a kočku vypustit,“ řekla Hana Janišová, předsedkyně Pražského spolku ochránců zvířat, deníku Metro.

Nejde jen o kočky

„Setkáváme se s tím každoročně na několika místech v Praze ale i mimo ni a musím říci, že je jen poměrně málo majitelů domů, kteří si od nás nechají poradit, jak situaci řešit jinak než zazděním technických prostor,“ pokračovala Janišová.

 

„Podle zákona na ochranu zvířat proti týrání je majitel jakéhokoli objektu povinen zabránit tomu, aby zde zůstalo zvíře bez možnosti úniku a přístupu k potravě. A nejedná se jen o kočky. Problém je i se zazdíváním mláďat rorýsů či holubů při opravách fasád. Vidí-li někdo takovou skutečnost, měl by ji jakožto týrání nahlásit policii a požádat ji, aby zajistila osvobození zvířete,“ dodala.

Témata:,