Zdraví: Jak na novoroční 9denní detox?

Redakce

Pocit plnosti po Vánocích převládá a jinak tomu nebude ani na Silvestra, protože chlebíčků a alkoholu bude všude dostatek. Jestli tedy chcete vstoupit do nového roku načisto, tak pro vás máme perfektní detox, který vás dostane do formy. Nový rok je před námi a po tom všem obžerství, co jsme zažili nebo nás ještě čeká by si tělo zasloužilo menší očistu, nemyslíte?

Z jídelníčku nejdříve vyřaďte všechno nezdravé jídlo, mezi které patří smažená jídla, polotovary, jednoduché cukry, tučné mléčné výrobky, těžké maso, alkohol a kávu. Zaměřte se na zdravé jídlo – speciálně do svého jídelníčku zařaďte rukolu, papáju, citrusové plody, čekanku, chřest, okurky a třeba klíčky. Důležité jsou i zdravé bílkoviny – libové maso, ryby, zakysané mléčné výrobky, sója, syrovátka.

Detox

První tři nebo čtyři dny jezte jídla připravená ze syrové a dušené zeleniny, také ovoce, domácí polévky, ořechy, semena, ryby a také drůbež. Můžete si dát jednou za den vajíčko nebo bílý jogurt. Jídlo upravujte nejlépe na páře a snažte se jíst několikrát během dne po malých porcích.

Další tři dny jezte pouze ovoce, zeleninu a pijte do toho hodně vody, ovocných šťáv a také čajů, které vás krásně pročistí a nastartují vaše tělo.

Poslední tři dny si dejte to samé, co první tři dny.

Během celého detoxu se snažte dodržovat kvalitní pitný režim. Pijte především vodu s citrónem, bylinkové čaje, třeba kopřivový, který dokáže z těla vyloučit škodlivé látky a povzbuzuje látkovou výměnu. Pokud chcete podpořit trávení, tak na to je ideální zase heřmánkový čaj a čistě na detoxikaci je úžasný březový čaj., který tělo krásně vyčistí.

Nejspíše se budete ze začátku cítit unaveni, proto dostatečně odpočívejte a zajděte si třeba do wellness, sauny nebo zaplavat. Rozhodně byste neměli náročně sportovat.

Detoxikace by vás měla zbavit i nějakého toho kila a tuku, takže nejen, že se budete cítit skvěle, ale budete tak ještě vypadat!

Novoroční předsevzetí, která mají smysl

Doufáme, že tohle budete dělat v roce 2017