Zpěvák Lamb of God za smrt pražského fanouška nemůže

Redakce

Pražský městský soud zprostil obžaloby amerického zpěváka Randy Blytha, kterého žalobce viní z usmrcení fanouška při pražském koncertu metalové kapely Lamb of God v roce 2010. Mladík tehdy vylezl na pódium, po střetu s Blythem spadl dolů, vážně se zranil na hlavě a později zemřel v nemocnici. Podle soudu ho ale Blythe nezranil úmyslně. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, který zpěvákovi navrhoval pětiletý trest vězení, se proti němu odvolal.

Soudce Tomáš Kubovec řekl, že se skutek popsaný obžalobou nestal – Blythe prý mladíka nestrčil dolů z pódia. "Těžko může být někdo spokojenější víc. Škoda jen, že to trvalo tak dlouho," řekl jeden z jeho českých obhájců zpěváka Martin Radvan.
    
Soudce vzhledem k osvobozujícímu rozhodnutí odmítl požadavek pozůstalých na odškodnění a odkázal je na občanskoprávní soud. Jejich zmocněnec původně žádal deset milionů korun, dnes ale ve své závěrečné řeči zmínil, že je pro rodinu nepodstatné. Důvodem je prý fakt, že peníze rodičům, kteří se se ztrátou syna i po dvou letech jen velmi těžko vyrovnávají, život dítěte stejně nevrátí. Podle zmocněnce z hlavního líčení také vyplývá, že vina nemusí být výhradně na Blythovi. Po rozsudku uvedl, že se proti němu nebude odvolávat. (sli)