Zrcadlo, zrcadlo, řekni… Tento vynález funguje, jen když se do něj smějete

mim

Tohle zrcadlo funguje jen v případě, že se do něj smějete. Má podporovat pacienty bojující s rakovinou. Autor díla je chce touto cestou donutit se smát, protože, jak víme, boj s touhle nemocí vězí hlavně v hlavě. Jakmile se člověk začne psychicky hroutit, je mnohem větší šance, že ho choroba sežere.

„Jedna z mých příbuzných mi řekla, že první dny po oznámení diagnózy nebyla schopná dívat se do zrcadla a přiznat si, že má rakovinu. To, jak se tváříme, ovlivňuje to, jak se cítíme. Když se usmíváme, dáváme tím mozku signál, že se děje něco dobrého, a díky tomu se skutečně začínáme cítit šťastně,“ řekl ke svému vynálezu turecký designér Berk Ilhan.

No a co to tedy je? Jedná se o zrcadlo podobné tabletu s technologií na rozpoznávání tváří. Dokáže detekovat, zda se člověk usmívá, a teprve za splnění této podmínky začne ukazovat jeho odraz, píše web Extrastory.cz.

Jedno takové zrcadlo vás vyjde na 44 tisíc korun až po 66 tisíc korun. což je docela pálka. Nicméně podle nás je to zajímavý projekt.