Štítek Reklama
26. 3.2010

Čokoládový zajíc je tady. Justin Bieber vydal druhou půlku svého debutu

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Justin Bieber - Autor fotografie: Foto webarchiv zpěváka

Snad jen producent Scooter Brown tušil, jaký poklad nadělí mladičkým slečnám na celém světě, když na internetu našel roztomilého chlapce s ucházejícím hlasem a tvářičkou jako dělanou pro teenagerské časopisy. Tehdy Kanada objevila svou mladou R‘n‘B hvězdičku, nyní Justin Bieber nyní přidává druhý díl do debutové skládanky. Není špatná, jen prostě zní tak nějak... nedospěle.

Je mu sice teprve čerstvých šestnáct, ale už teď ví, že železo se musí kout, dokud je žhavé. I proto odmítl nechat čekat své fandy rok a půl na druhou desku. Tu první Justin Bieber radikálně rozřízl v první třetině a nabídl lačnícím fandům nejprve ochutnávku v podobě EP My World. Mezitím dokončil se slavnějšími kolegy debutové album, které se jmenuje jednoduše My World 2.0.

Na Kouli: Francii ovládla Biebermánie. Dorazí i do Čech?
Na Kouli: Přečtěte si deníček Justina Biebera

Hodně R‘n‘B, málo rytmických změn
Sám Justin v rozhovoru pro Houston Chronicle prozradil, že chtěl, aby jeho hudba byla „více R‘n‘B“. Choutky po tomhle stylu muziky si na novince uspokojil téměř dokonale.
Desítka skladeb na My World 2.0 splňuje žánrové nároky spojené hlavně se současným trendem. Žádného experimentu nebo vybočení ze zajetých žánrových a rytmických kolejí se tu ale bohužel téměř nedočkáme, písničky mají společný jmenovatel  - rytmus. Lehké změny nabízí jen tempo. S tím dynamičtějším pracuje povedená hitovka Somebody to Love (poslechněte si) a veselá Eenie Meenie s další mladou hvězdičkou za mikrofonem; nevýrazný part si tu střihl rozložitý rapper Sean Kingston.

Baby Justina Biebera


S výjimkou posledních dvou pomalejších skladeb, UpThat Should Be Me, kde se Justin snaží nechat vyniknout svůj vokál, na desce nezazní výraznější a procítěná balada. Problémem je ale hlavně to, že Justinův hlas bude řadě lidí dost pravděpodobně vadit. Chlapec sice co nevidět začne mutovat do hlubších poloh, zatím se ale z alba ozývá spíš slaboučký dětský hlásek. Ten v jistých momentech působí lehce úsměvně, především v porovnání s vyzpívanějšími kolegy. Rozdílu si nelze nevšimnout hned v pilotním singlu Baby, kde se o rapovou část postaral americký kolega Ludacris. Velmi dětský je Justin i v porovnání se zvučnějším černošským hlasem zpěvačky Jessicy Jarrell, s níž si zazpíval ve skladbě Overboard (poslechněte si).

Celkově se ale mladičký Justin Bieber nemusí za svoji prvotinu vůbec stydět. Mladičkým obličejem i hlasem slibně čeří vody maistreamového R‘n‘B  a je navíc zajímavým autorským příslibem. Sám se totiž podílel nejen na úspěšném singlu Baby, ale i na U Smile (poslechněte si).
Uvidíme, co nám z Justina vyroste, až zmužní jeho hlas - a až se v muže promění i on sám.

Justin Bieber - My World 2.0
Vydavatelství: Island Records
Seznam skladeb: Baby (feat. Ludacris), Somebody to Love, Stuck in the Moment, U Smile, Runaway Love, Never Let Yout Go, Overboard (feat. Jessica Jarrell), Eenie Meenie (feat. Sean Kingston), Up, Tha Shoul Be Me. Bonusy: Where Are You Now, Kiss & Tell

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama