Štítek Reklama
5. 12.2009

Aneta Langerová pokřtila desku Jsem, zdravici poslal i Václav Havel

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Aneta Langerová - Autor fotografie: Foto Sony Music

Za jásotu fanklubu a před zvědavými zraky a slechy naplněného klubu Hard Rock Café v centru Prahy včera Aneta Langerová pokřtila své třetí album Jsem. Během večera zahrála průřez všemi třemi deskami, dobře se poprala s netypickým prostorem klubu a ke křtu přizvala všechny své muže - spoluautory cédéčka.

O Anetě Langerové a její třetí desce Jsem se toho v poslední době namluvilo a napsalo hodně. Jsem produkoval spoluhráč z kapely Martin Ledvina (a desce dodal velmi sympatický přímý směr), textem i muzikou přispěl písničkář a "bratr v poetice" Tomáš Klus a dále i Michal Hrůza, Filip Horáček či Oskar Petr. A samotná Aneta se podle svých slov cítí na novince hudebně nejlépe, co se kdy cítila.

Přečtěte si recenzi desky Jsem na Kouli
Přečtěte si rozhovor s Anetou Langerovou na Kouli

Aneta Langerová v Hard Rock Café na křtu desky Jsem Vidět to bylo i včera v Hard Rock Café. Aneta svou přímočarostí a drivem umně překonala i dlouhý vypouklý bar, který ji odděloval od většiny fanoušků natěsnaných v přízemí klubu, a také díky slušnému zvuku předvedla velmi dobrou folkrockovou show.

Poslechněte si Anetu na Musilinu

V nových aranžích překvapivě dobře vyzněly třeba vypalovačky Pár důvodů nebo Když nemůžu spát z debutu Spousta andělů. Jak by si asi dnes Aneta poradila s vtipnou skladbou s výborným textem Gábiny Osvaldové 17, v níž se zpívá Před sebou prázdnej tác/ na něm tvejch sedumnáct/ Jak tenhle hlavolam/ tak asi poskládám, který textařka pro Anetu napsala těsně po výhře v SuperStar?
Povedla se ale i energická Malá mořská víla z dvojky Dotyk a bezvadně v živém podání zněla také novinka od Martina Hrůzy Stačilo říct. Z nadupaného singlu V bezvětří šel pak díky Anetině hlasu v refrénu chvílemi až mráz po zádech.

Nejsilnější momenty koncertu ale měly teprve přijít. Aneta velmi dobře ví, co je její parketa - jasná intonace a hlas jako zvon, hlas, který u nás v podstatě nemá obdoby. Aby mohla tenhle zvon rozeznít, nepotřebuje ani elektrickou kytaru, ani kapelu - včetně výborné houslistky Anny Mlinarikové, která má každým dnem termín porodu - za zády. Anetě totiž bohatě stačí španělka a publikum. A je úplně jedno, jestli zrovna sedí na špalku u táboráku, anebo na barové stoličce v nacpaném Hard Rock Café. Kvůli intimní folkové atmosféře Vzpomínky s krásnou gradací před refrénem (poslechněte si tady) a dávce emocí a naléhavosti nacpaných do Vody živé (poslechněte si tady) by se měly vyrábět učebnice folku s přiloženým Pódium pražského Hard Rock Café, nad kterým je zavěšený netypický lustr ve tvaru kytarycvičebním cédéčkem - tyhle písničky, smutně inspirované odchodem Anetiny maminky - by byly dozajista jedněmi z nejlepších.  

Zpěvaččiny dobré vlastnosti
Aneta Langerová bude řadě hudebních fandů určitě ležet v žaludku. Vítězství v první řade soutěže Česko hledá SuperStar využila jako eskalátor do vlastního patra a chuť dělat si věci v klidu a po svém s tím, že ne všechno se vždycky podaří, není v české pop music úplně obvyklá. Jistě, netřeba si nalhávat, že deska Jsem je komplet to nejlepší, co tuzemské obchody s muzikou letos potkalo, byť jde o album přímočaré, zábavné a pro zpěvaččinu polohu asi nejtypičtější.
Tak jako tak, včera Aneta ukázala hned několik inspirativních vlastností: pracovitost, nadšení, důvěru v lidi kolem a hlavně to, že vyrostla v jednu z nejsilnějších a nejemotivnějších zpěvaček široko daleko. Ocenil to ve svém dopise, který se během křtu alba předčítal, i exprezident Václav Havel.

I kdyby se vám kamarádi ve škole nebo kolegové v kanceláři smáli, najděte si někdy na YouTube pět šest Anetiných nejsilnějších písniček a párkrát je sjeďte.
Není na škodu doplnit jednou za čas všechny ty emoce, které během pracovních či životních stresů poztrácíte.  

Setlist
Intro + Amor, Skvělej nápad, Pár důvodů, Pokušení, Hříšná těla, křídla motýlí, Už víš, Nahá noc, Dokola, Malá mořská víla, Podzim, Jiný sen, Jsem, Jedináček, V bezvětří, Motýl, Stačilo říct, Vysoké napětí, Když nemůžu spát, Den, Vzpomínka, Voda živá, Němá - remix

Aneta Langerová - křest CD Jsem
4. prosince 2009, Praha, Hard Rock Café

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama