Štítek Reklama
6. 9.2013

Tip: Eggnoise se vrací s novým singlem s Lenkou Dusilovou

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Eggnoise - Autor fotografie: Foto Facebook kapely

Jazzpopová skupina Eggnoise kytaristy Ondřeje GaluškyOndřeje Kopičky se po dvouleté pauze vrací. Ozývá se s novým singlem Něco se, v němž hostuje Lenka Dusilová, a chystá desku s názvem 4. Ta vyjde 30. září, na podzim se pak kapela vydá na klubové turné. Křtít se bude 22. listopadu v brněnské Staré pekárně a také 26. listopadu v Praze v Paláci Akropolis.

Skladbu Něco se jste mohli slyšet už ve filmu Svatá čtveřice Jana Hřebejka, pro který vznikly i některé další skladby z nového alba. Aktuální nahrávka je ale v nové aranži. “Lenka ve filmu zpívala vlastně jen krátkou mezihru, nyní vokály pod poruje mnohem větší část písně. Také jsme hodně zahýbali fender piánem a kontrabasem,“ doplňuje Ondřej Galuška, který v mezidobí hrál se svým komorním projektem O.G and the Odd Gifts.

Zvuk desky podle kapelového vzkazu na webu charakterizuje "hojné užití kontrabasu (Jaryn Janek), akustických nástrojů a citlivá práce s vokály. Přesto se i zde najdou výjimky sahající ke zvukům syntezátorů a elektronickým smyčkám. Čeština v písních Eggnoise zazněla naposled na prvním albu, takže jde o dlouho očekávaný návrat." (sli)

Poslechněte si novou verzi Něco seMohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama