Štítek Reklama
30. 5.2014

Tip: Elektro proměna Václava Havelky z Please the Trees

  • Rychlovka
Více rychlovek jako tato
Motiv detailu rychlovky

Were Mute - Autor fotografie: Julie Hrnčířová

Václava Havelku budete znát jako zpěváka rockové kapely Please the Trees, která se inspirovala americkou hudbou s obočkami do folku nebo country. S touhle tváří je ale teď konec. Havelka si změnil jméno na Vac da Hawk (pod kterým už natočil skladbu s Tobiášem Jirousem - poslechněte si ji), spojil se s Carlem Warwickem z alternativní kapely Atlantic Cable a založili elektronické duo Were Mute. debutové EP The Bea(s)t Is Up, jež vychází dnes, s nimi nahrál Martin Hůla alias Martin Tvrdí alias Bonus. Ten nedávno vydal také čistě elektronické Neprodejné EP (poslechněte si ho na SoundCloudu).

Poslechněte si Please the Trees v Youradiu

Hůla pro Havelku připravil atmosférický elektro-akustický podklad, Havelka na desce posadil hlas do vyšších poloh a spolu s Warwickem hraje na syntezátory. O svém projektu, který se "pohybuje za hranicí písňového konceptu", na Facebooku píší:

"Vybočení ze známých tratí a hlavně chuť experimentovat byly v posledním roce zásadní motivací Havelkova pátrání po vyrovnaném partnerovi, se kterým by mohl vyrážet za novými lákavými horizonty. Carl Warwick zaujal již dříve jako bubeník v noisových Squall, punk bluesových Atlantic Cable a dalších projektech." Poslechněte si ukázku, desku si můžete stáhnout tady. (sli)

Staří Please the Trees

 

 

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama