16 libůstek z psychologie, které každému pomůžou najít světlo na konci tunelu

Redakce

Japonský spisovatel Haruki Murakami říká: “Pokud skutečně toužíš vidět do někoho jiného, pak se musíš podívat přímo a hluboko sám do sebe.“ My to odpracovali za nás i za vás a opět je tu hromádka chytrých triků, které slouží k lepší orientaci mezi lidmi.

 1. Když se směje skupina lidí, každý z nich se instinktivně dívá na někoho, kdo je prostě hezčí a sympatičtější (nebo na toho, kdo by měl být novým přítelem).
 2. Máte-li vykonat něco ve stresu nebo vyžadujícího soustředění, stojí za to žvýkat žvýkačku nebo jíst. Podvědomě se cítíme v bezpečí, protože většinou jíme, když nejsme ohroženi. (až na vojáky a pozor na žvýkání při vyučování)
 3. Je-li někdo opravdu hodně naštvaný a nám se daří zůstat v klidu, jeho hněv se umocní. Později se však tato osoba bude za své chování stydět.
 4. Je lepší nepoužívat v mluvené řeči nebo psaném projevu obraty jako „Myslím“ nebo „Zdá se mi“ a „Bych“. Na vyjádření pak padá stín nejistoty. Raději to vybalte přímo, zvlášť v případě, že chcete někoho přesvědčit.
 5. Pokud jsme schopni se přimět, abychom se upřímně radovali při setkání s někým novým, příští setkání bude zase on / ona šťastný / á, že nás vidí (mimochodem, psiska s námi předvádějí přesně tento trik).
 6. Před důležitým pohovorem je užitečné si představit, že jsme s tazatelem dlouholetí přátelé. Energie se totiž přenášejí. (představovat si, že nejste kémové, má pak jistá úskalí).
 7. Lidé mají tendenci se spokojit s menším prospěchem poté, co jednou odepřeli více. To znamená: požádáte o něco obtížně splnitelné, počkáte na odmítnutí, a požádáte o věc jednodušší (to, co skutečně chcete). Hop a kamarád vám to splní.
 8. Když osoba odpovídá na otázku jen částečně, nebo příliš vyhýbavě, neptejte se znovu. Lepší je se jen mlčky dívat do očí. Je pravděpodobné, že dotyčná si uvědomí, že odpověď nesplňovala parametry partnera, a dopoví to.
 9. Výrazy obličeje nejsou jen výsledky pocitů, ale také způsobují tyto stejné pocity u druhých. Zpětná vazba funguje téměř bezchybně, takže se smějte a budete se smát vašemu zrcadlení od druhých.
 10. Užitečné informace mohou být získány pozorností k postavení nohou. V případě, že při debatě chodidla diskutujícího náhle ukazují směrem od vás, znamená to, že se schyluje doslova k jeho ochodu a rozhovor mu je nepříjemný.
 11. Mnoho z nás má někdy jistotu, že se stane terčem nekompromisní prudké kritiky. Na takovém setkání si sedněte vedle toho naštvaného. Bude ne jako beránek, ale bude to mít těžší při vaší kritice.
 12. Většina lidí nerozlišuje velkolepost od prosté sebedůvěry. Věřte si (lehko se to řekne) a lidé se za vámi budou sjíždět zdaleka na audience.
 13. Fungující rada pro pracující v oblasti služeb: je třeba si za sebe pověsit zrcadla. Zákazníci se budou chovat mnohem korektněji, protože nikdo se na sebe nebude chtít dívat otrávený a rozzlobený.
 14. Je dobrým návykem všimnout si barvy lidského oka při setkání. Nositel podvědomě cítí o něco déle trvající zájem, než je obvyklé. Oční kontakt tak podtrhne vaši osobnost.
 15. Chystáte se na první rande. Není nerozumné vzít partnera / ku na nějaké fascinující místo. Následně budou pozitivní emoce z tohoto momentu spojovány s vámi. (tedy jestli to nezkazíte nejapnými komentáři).
 16. Dávejte si pozor na telefon. Je lepší ho při schůzkách vypínat. Nikdo si pak nebude pokládat otázku, jestli je důležitější telefon nebo on / a. Když už si s vámi sedl / a na debatu, očekává ji s vámi. Upřená pozornost napovídá o tom, jak moc si osobu ceníte.

Hlášky, kterými nás krmili naše rodiče, ale nejsou (nemusí být) pravda

20 vět, kterými zničíte intimčo a chlapa připravíte o počínající erekci: Už to bude? Tak asi dobrou, ne? Tak to nech být…