4 odpornosti, které se nacházejí v každém veřejném bazéně aneb léto se blíží

Redakce

Chodíte se koupat do veřejných bazénů? Pak byste možná měli vědět, co se v takové vodě na koupalištích vyskytuje. Není to nic příjemného. Pokud nemáte žaludek na nechutné věci, raději to ani nečtěte.

  1. Moč. Co si budeme nalhávat, někteří lidé prostě močí do bazénu. Většina z čůrajících je líná si dojít na toaletu. Menšina to prostě nestihne. Není to jen nechutné, ale také nebezpečné. Ze spojení moči a chlóru vzniknou toxické látky.
  2. Lamblie střevní. Mrška Lamblie je parazitická bakterie, která je odolná proti chlóru. Tato potvora je schopná žít nějakou dobu bez hostitele. Stačí, aby nějaký plavec měl tohoto parazita, a určitá místa v bazénu jsou kontaminovaná. Polknete nakaženou vodu a za pár dní budete mít průjem jako Brno.
  3. Escherichia Coli. Bakterie E. Coli se vyskytuje téměř ve všech veřejných bazénech. Důvodem, proč se jí tam tak daří, je nedostatečná hygiena plavců před vstupem do bazénu. Před plaváním by se všichni měli opláchnout, ale někteří to nedělají. Bakterie způsobuje průjmy.
  4. Výměšky. Čím víc lidí v bazénu, tím hůře. Každý člověk po sobě v bazénu nechá necelý gram fekálií, který se smyje z jeho těla. Představte si, kolik takových výměšků musí být na koupališti plném lidí. Stále máte chuť si jít zaplavat?

15 + 1 děsivých typů, které jste alespoň jednou potkali ve fitku

A teď trochu netradičně: 10 důvodů, proč neslavit Velikonoce