Grammy 2011: Pět cen pro Lady Antebellum, Eminem propadl

Lubos-Prochazka

V Los Angeles nad ránem předali ceny Grammy. Večer překvapivě ovládla country kapela Lady Antebellum, která dostala pět cen. Favorizovaná Lady Gaga si odnáší jen tři ocenění, Eminem dvě.

Lady Gaga dostala sice jen tři ceny, na Grammy ale rozhodně zářila. Už na červeném koberci ji nesli asistenti ve speciálním vajíčku, ze kterého se pak na pódiu vyklubala při své nové písni Born This Way. Následně převzala ceny za choreografii k písni Bad Romance, za popové album The Fame Monster a za nejlepší popový výkon mezi zpěvačkami.

Podívejte se, jak asistenti přinášeli na Grammy Lady Gaga
http://www.youtube.com/watch?v=2V3AvTknX6c

Prestižní cenu za nejlepší album roku překvapivě získali kanadští alternativní rockeři Arcade Fire za svou třetí desku The Suburbs.

Arcade Fire – The Suburbs

Nejvíce, pět Grammy včetně zlatých gramofonků za nahrávku i píseň roku pro skladbu Need You Now, ale získala country kapela Lady Antebellum. V této kategorii porazila i superhitovku Empire State of Mind od dvojky Jay-Z + Alicia Keys.

Lady Antebellum – Need You Now

http://www.youtube.com/watch?v=1OfsZyYPLoI

Eminem, který mohl dostat největší počet cen, nakonec proměnil jen dvě z deseti nominací a stal se hlavním poraženým večera. Rapperovi, jehož deska Recovery loni ve Spojených státech byla nejprodávanějším albem, tak Grammy za album roku stále uniká. Z hlavních cen Eminem získal jenom ocenění za nejlepší rapové album roku a nejlepší rapový sólový výkon.

Podívejte se na vystoupení Lady Antebellum na letošních Grammy

http://www.youtube.com/watch?v=t9FceZ8CjDI

Kanadský zpěvák Justin Bieber si sice neodnesl ani cenu za objev roku, pozornost alespoň upoutal svým vystoupením se zpěvákem Usherem. Rapoval do něj Jayden Smith, syn slavného herce a rappera Willa Smithe.

http://www.youtube.com/watch?v=RO9X4iNXrF8

53. Grammy – výsledky v hlavních kategoriích

Nahrávka roku: Need You Now (Lady Antebellum)
Písnička roku: Need You Now (Lady Antebellum)
Deska roku: The Suburbs (Arcade Fire)
Objev roku: Esperanda Spalding
Nejlepší popová zpěvačka: Lady Gaga (Bad Romance)
Nejlepší popový zpěvák: Bruno Mars (Just the Way You Are)

Just The Way You Are