Ani po svatbě se však Bartošová nedokázala zařadit do běžného života a nedlouho před smrtí se v médiích opět objevily znepokojující záběry kdysi půvabné zpěvačky. Mnozí jí dříve blízcí lidé hovořili o tom, že by měla zamířit do léčebny, ostatně už v roce 2007 absolvovala ústavní léčbu ze závislosti na antidepresivech. Bartošová svoji těžkou životní situaci neustála a 29. dubna 2014 spáchala sebevraždu skokem pod vlak nedaleko svého domu v Praze-Uhříněvsi.

Smrt Bartošové, které bylo 48 let, vyvolala novou vlnu zájmu o kdysi populární zpěvačku, novináři – a to nejen ti bulvární – sledovali jak vyšetřování činu (jež policie uzavřela s tím, že na smrti se nepodílel nikdo další), tak i osudy jejího syna Artura či údajné neshody mezi pozůstalými kolem pohřbu či řešení dědictví. A podobně jako v případě jiných známých umělců s sebou smrt zpěvačky přinesla i velký zájem o její desky, které se ocitly v čele prodejních žebříčků.

V hudební branži strávila Bartošová přes tři dekády, byť v posledních letech už příliš často nevystupovala. Poprvé na sebe výrazně upozornila v roce 1983 na soutěži Mladá píseň v Jihlavě. Než se vydala na sólovou dráhu, zpívala Bartošová ve skupinách Balet a Kroky tehdy i dnes velmi vlivného Františka Janečka. Do povědomí veřejnosti se výrazně zapsala v roce 1985 hitovým duetem Knoflíky lásky, který nazpívala s Petrem Sepéšim a jehož se prodalo přes 200 000 kusů.

Na jaře 1987 začala spolupracovat s producentem Ladislavem Štaidlem, který se stal i jejím životním partnerem (narodil se jim syn Artur, kterému je nyní 19 let). Bartošová natočila řadu hitů jako Málo mě zná, Víš lásko, Dva roky prázdnin, Dej mi ruku, Když láska schází, Útoč láskou, Tichá píseň nebo Rozvíjej se poupátko, prodala statisíce alb Blízko nás, Natur nebo Václavák a její turné byla vyprodaná. Objevila se i ve filmech (Svatba upírů) či v televizních inscenacích.

V první polovině 90. let Bartošová, která se narodila 8. dubna 1966 v Čeladné u Frýdku-Místku, stála na vrcholu popularity. V letech 1990 a 1991 zvítězila ve Zlatém slavíkovi a navázala tak na své první vítězství z roku 1986. Podobně úspěšná byla zpěvačka i v anketě televizních diváků TýTý, kterou vyhrála v letech 1991, 1992 a 1993. Mezi velké hvězdy české populární hudby Bartošová patřila ještě koncem 90. let.

Tehdy totiž vystupovala v úspěšných muzikálech. V roce 1997 debutovala jako křehká Adriana v Draculovi, později hrála i v Monte Cristu, dalším opusu Karla Svobody. Zpívala také v Miss Saigon, Bídnících, pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík či v Johance z Arku, na Slovensku účinkovala v Pomádě. Úspěch mělo i album Ve jménu lásky (1998) s hity Léto či Tři oříšky, označené za comeback století. Ve stejné době se ale také definitivně rozešla se Štaidlem.

Životem Bartošové později prošlo několik mužů, poprvé se provdala v roce 2008 za herce a neúspěšného filmového producenta Jiřího Pomeje. Manželství vydrželo pouhé dva roky, poté zpěvačka chodila s italským hrabětem Domenicem Martuccim, poslední zhruba tři roky byl jejím partnerem již zmíněný Josef Rychtář.