Kapela U2 na pařížském koncertu uctila památku obětí terorismu

Redakce

Irská rocková kapela U2 uctila na nedělním koncertu v Paříži památku obětí teroristických útoků ve francouzské metropoli. Skupina po atentátech z 13. listopadu zrušila dva své koncerty, které se měly konat o víkendu bezprostředně po pátečních útocích. Členové kapely Eagles of Death Metal, na jejichž vystoupení v síni Bataclan teroristé zaútočili, ale oproti očekávání na pódiu s U2 nevystoupili.

„Dnes večer jsem všichni Pařížané, ce soir nous sommes tous Parisiens,“ řekl zpěvák kapely Bono fanouškům na koncertu. „Pokud milujete svobodu, Paříž je vaším domovem,“ dodal.

Na závěr koncertu se na plátnu nasvíceném v barvách francouzské trikolóry objevila jména 130 obětí pařížských teroristických útoků. Kapela připomněla také 14 obětí střelby z kalifornského San Bernardina z minulého týdne, kterou v USA vyšetřují rovněž jako terorismus.

U2 zrušila své koncerty plánované na 14. a 15. listopadu krátce poté, co se dozvěděla o útocích v Paříži. Nedělní vystoupení irské kapely doprovázela přísná bezpečnostní opatření a stejně tak by tomu mělo být i dnes večer, kdy odehraje druhý náhradní koncert.

5 nejhorších teroristických útoků na světě aneb co předcházelo útoku v Paříži

Otřesení Eagles Of Death Metal po návratu z Paříže: Láska může zvítězit nad zlem

Témata: