Mám se dobře. Tím, co dělají Oasis, se nezabývám, říká Noel Gallagher

Hana-Slivova

Noel Gallagher, bývalý člen populárních britských Oasis, potvrdil, že se bude věnovat vlastní muzice. Srpnová potyčka s bratrem Liamem těsně před začátkem koncertu na festivalu Paris Rock en Seine, o níž teď vyšly najevo další podrobnosti, byla tak zřejmě opravdu definitivní tečkou za kapelou.

Kytarista Noel Gallagher, hlavní autor skladeb a kytarista populární britpopové kapely Oasis, už nechce mít s bývalými parťáky ani bratrem Liamem nic společného. Jak uvádí britský bulvární plátek Daily Mirror, těší se na vlastní muziku a desky, které nebudou ovlivněny žádnou skupinovou hádkou. "Jsem moc rád, že moje rozhodnutí podporují i fanoušci. Tím, co dělají Oasis nebo bratr Liam, se moc nezabývám. Mám se zkrátka dobře," řekl deníku.
V podobném tónu se nedávno vyjádřil také Liam Gallagher. I on chce dělat svou muziku, hlavičkou Oasis se ale zaštiťovat nebude.

Když Liam hází kytaru a Noel po ní dupe
Kapela se rozpadla na rockové poměry poměrně netradičně. Oasis měli na konci srpna vystoupit na festivalu Paris Rock en Seine. Už se chystali vstoupit na pódium, když Noel Gallagher hrát odmítl a odjel pryč. Důvod? Bratr Liam mu chvilku před tím rozbil kytary.
Scénka před vstupem na pódium měla být ovšem jen vyvrcholení incidentu ze šatny, o němž informoval bulvární server Holymoly.com: "Liam si do backstage přinesl svoji akustickou kytaru, jíž se všude chlubíval, protože měla obrovskou cenu, a začal si tam na ni brnkat. Hádka vypukla, když Noel, který Liama jako kytaristu nikdy neuznával, jeho hru posměšně komentovat. Liama to naštvalo a svou ‚vzácnou‘ kytaru bezmyšlenkovitě mrštil po Noelovi. Samozřejmě se ale netrefil a kytara spadla na zem před Noela. Když si Noel uvědomil, čím to po něm Liam švihnul, kytaru rozdupal. Liamovi došlo, že docela zbytečně přišel o svůj poklad, a teatrálně srovnal na hromadu pro změnu Noelovy kytary, které už byly nachystané a naladěné na koncert. Noel na tu spoušť reagoval tak, že odešel z backstage a odjel taxíkem pryč."

Poslechněte si jeden z největších hitů Oasis, Wanderwall

Témata: