Nejhorší věznice světa – tam byste nevydrželi ani den!

Redakce

Za prohřešky se musí pykat, to víme všichni. Stihne nás za ně napomenutí, pokuta, výpověď z práce, morální odsouzení nebo vězení. Podívejte se na ta nejhorší na světě, kde byste to nejspíš fakt nedali. Prostě sekat latinu je lepší!

  • Centrální věznice ve Vladimiru – Ruská věznice byla postavena již za dob vlády Kateřiny Veliké, přesně roku 1783. Vězni jsou v místnostech určených pro dvě osoby někdy i v šestinásobném počtu. Cely jsou zatuchlé, je tu cítit pot nemytých vězňů (myjí se jednou týdně), splašky, v matracích najdete všechny možné druhy hmyzu. Odsouzení nesmí mluvit ani mezi sebou, ani s dozorci. V zimě má většina z nich omrzliny a v létě jsou tu hejna komárů z nedalekých bažin. Ve velkém jsou zde šířeny drogy a rozrůstá se počet HIV pozitivních a nemocných žloutenkou. Nejčastějším typem sebevraždy je podřezání žil na zápěstí.
  • La Santé – Tato věznice byla vybudována roku 1867 ve Francii na pařížském předměstí a sloužila pro odsouzené na smrt. Do roku 1979 byla k popravám používána především gilotina. Hygiena je zde tak špatná, že vězni mají kožní problémy, strava je nahnilá. V celách pobíhají krysy, skáčou blechy. Nově přijmutí vězni jsou nabízeni jako sexuální otroci déle zavřeným a ostříleným vězňům. Kuplířství a korupce jsou tu na denním pořádku. Dozorci kšeftují nejen s drogami. Roku 1999 zde 124 vězňů raději spáchalo sebevraždu.
  • The United States Penitentiary Administrative Maximum ve Florence – USA – Známější je pod zkratkou ADX a mělo nahradit známý Alcatraz. Je to místo pro nejhorší zločince Ameriky. Velikost cely je 2 x 3,5 metru, prochází do nich minimum světla. Jsou zde zakázány návštěvy, vězni mohou ven na jednu hodinu denně, s dozorci mohou mluvit maximálně dvakrát za den. Prakticky vše je z betonu včetně lůžek.
  • Bang Kwang – Thajská věznice drží své vězně zavřené minimálně 25 let, nejčastěji za drogovou trestnou činnost. První tři měsíce po nástupu mají na nohou ocelové obruče. Mytí spočívá v tom, že je dozorci hadicí postříkají přímo v celách. Rozšířená je zde tuberkulóza, malárie, žloutenka a HIV. Jídlo je jednou denně, a to miska rýže a kousek ryby. Ulehčit situaci si vězni mohou, když zaplatí tučnou sumu. Bez peněz nepřežijí.
  • Trisam – Toto zařízení naleznete v Číně, cca 20 km od města Lhasa. Vězni zde osm hodin denně pracují na plantážích či staveništích, jednou za čtrnáct dní mají volno. Kromě dospělých se tu nacházejí i děti. Rozdíl mezi nimi a staršími se tu nedělá. Denně se zde zabíjí. Libůstkou jsou elektrošoky, které se aplikují především na ženy, konkrétně jsou jim dráty s elektrickým napětím přikládány na intimní partie. Dále jsou nuceny k sexu se psy nebo prasaty. Vězni jsou buzeni z nočního spánku, vyhazováni na několik hodin ven, do zimy. Umírají zde na následky týrání.

7 rad, jak odhalit lháře a nastartovat svůj vnitřní detektor lži: Úsměv napoví…

Mučící techniky, ze kterých vám půjde mráz po zádech!