Pohoda festival představuje kompletní program


Třicet dní před startem má slovenský multižánrový festival Pohoda na svém webu kompletní program. Kromě legendy rock´n´rollu Patti Smith mu vévodí silná elektronická sestava, kytaroví mágové, hvězdy současnosti i pro našince neznámá jména z exotických zemí.

Kdo by neznal její hit Because the Night? V originále z dnešní generace dvacetiletých možná málokdo, tenhle song se ale dočkal velkého množství remixů a předělávek. Na živo a v originální podobě ho návštěvníkům Pohody zazpívá osobně členka rock´n´rollové síně slávy – Američanka Patti Smith. Poslechnout si ji můžete na hlavní Bažant stage s příchodem páteční noci.

Koho nevynechat na Pohodě:

1. Patti Smith
2. Ahn trio (s Tatabojs i bez)
3. Travis
4. Hurra Torpedo
5. Pendulum
6. Klaxons
7. The Ting Tings
8. N.O.H.A
9. Emiliana Torrini
10. Hadouken!

Dalším tahákem je skotská partička Travis, který prokopali cestu kapelám jako jsou Coldplay či Keane. Jejich následovníci je sice zastínili, kdo by ale nechtěl v sobotu zavzpomínat na počátky silného britpopu se songem Sing?
Hned po Travis obstoupí hlavní pódium další britská kytarová hvězdička. Kapela Klaxons je letos na roztrhání. Na začátku června odehráli set na Planet Festivalu u Tábora, další festivalové zastavení je čeká u slovenských sousedů. Taneční scénu letos na Pohodě kromě Britských Basemant Jaxx, kteří budou bezpochyby vévodit čtvrtečnímu „zahřívacímu“ programu, ovládne australská taneční formace Pendulum. V kompletní sestavě jim bude patřit páteční půlnoc na hlavní stage. Viděli jste Pendulum na Planet Festivalu? Tak můžete srovnávat. O exotiku se letos postará hlavně instrumentální korejské sesterské Ahn Trio. Své umění tyhle holky, které časopis People zařadil mezi nejkrásnějších 50 lidí světa, předvedou spolu s Tata bojs. S nimi původem Korejky, ovošem bydlištěm Newyorčanky, nahrály album smetana. Prostor dostanou i bez podpory chlapců z Hanspaulky pár hodin před společným vystoupením o sobotním odpoledni.

Dobré zázemí rovná se polovina zážitku
K poslechu dobré hudby ale patří i perfektní zázemí. O to se letos postarají dvě stanová městečka a velká umývárka s teplou vodu. Tuhle vymoženost zaštiťuje voňavý partner festivalu, společnost Garnier, jehožhostesky budou na festivalu rozdávat malé lahvičky se šampóny.
Ekologicky zaměřeným návštěvníkům se jistě budou líbit kontejnery na tříděný odpad, ti ostatní uvítají betonové zázemí letiště Trenčín, které bude fungovat hlavně jako "protiblátové opatření" v případě deště.

Bažant Pohoda (čtvrtek 16.7. – sobota 18.7., letiště Trenčín)
Pokud ještě nemáte vstupenku, zajistěte si ji v předprodeji. Ušetříte. Celofestivalovou permanentku totiž až do 16. července koupíte za 59 eur, na místě vyjde na rovných 65 eur.

Poslechněte si písničku Sing od Travis