S Lili Marlene v klubu – a ve filmu

Lubos-Prochazka

Bojovali o přízeň publika v národním kole soutěže Eurosong, ale neuspěli. Teď se stanou tuzemští Lili Marlene součástí filmu.

Autentické koncertní atmosféry chce využít slovenský režisér Juraj Herz, který ve čtvrtek 8. ledna v pražském Lucerna Music Baru natočí úvodní scény pro svůj připravovaný film-horor Tma. Na koncertě kapely se totiž loučí hlavní hrdina, který se na čas rozhodl skončit s muzikou a v opuštěném rodinném domě hodlá malovat obrazy.  

Autorem scénáře a hudby k celému snímku je přitom zakladatel skupiny Lili Marlene Martin Němec. Co skupina na speciálním „filmovém“ večírku zahraje? Kromě oblíbených písní dojde i na songy z posledního alba Tango desolato. Jako host večera vystoupí stříbrný Slavík Petr Kolář.

 

Poslechněte si Lili Marlene:

 

Skupina Lili Marleneje autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce, známého ze skupiny Precedens. Kapele vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, která před časem uspěla u publika při svých koncertech v Argentině. Hudba a texty Martina Němce se pohybují na průsečíku pouličních balad začátku minulého století a současných trendů elektroniky a rocku.

Lili Marlene

Kde: Praha, Lucerna Music Bar

Datum: 8. ledna
Začátek: 20.00
Vstupné: 95 Kč,-  v předprodeji

Témata: