Toxique natáčejí novou desku. U babičky v Krušných horách

Hana-Slivova

Sympatická pražská kapela Toxique se zpěvačkou Klárou Vytiskovou natáčí druhou desku, která by měla vyjít na podzim. Už na jaře se ale dočkáme nového singlu. Co kapela při nátáčení poslouchá?

ToxiqueJestli pražská skupina Toxique na první pohled něčím zaujme, tak smyslem pro humor a jinakostí. Barevné oblečky, velká gesta, nalepovací řasy frontmanky Kláry Vytiskové plus její skvělý hlas a chytře pojatý pop, tím vším se Toxique liší od ostatním mladých tuzemských kapel. Po svém tihle šikovní muzikanti chystají i druhou desku – natáčejí ji u babičky klávesisty Viliama Béreše v Krušných horách.

Podívejte se na Kláru v Medúze
"Právě díky podpoře babičky, jejímu neutuchajícímu gastro zásobování a pouštění inspirativní dechové hudby vznikají naše nejnovější skladby,“ dodává se smíchem Klára Vytisková. Na přípravu druhého CD si Toxique vyhradili celý leden. Deska bude samozřejmě autorská a podílet se na ní budou vsichni členové kapely. Singl chystají muzikanti na jaro, na podzim pak vyjde deska a Toxique se představí s novou image. Sofa a pokojíček jako dosud už v ní ale žádnou roli hrát nebudou.

Novou roli naopak dostala zpěvačka Klára. Od ledna moderuje na ČT2 hudební pořad Medúza, který má premiéru vždy v sobotu v půl jedné odpoledne. "Jaké to je? No jasně, že mám trému, není to jednoduché a lidé pořád srovnávají," naráží na jednoho z předchozích moderátorů, Richarda Krajča z kapely Kryštof. "Ale hrozně mě to baví," dodává. Kromě moderování si Vytisková vyzkoušela i divadlo. Premiéra hry Holky Elky Divadla Poprchává proběhla těsně před Vánoci, další repríza se chystá na únor.

Poslechněte si Toxique na Kouli na YouRadiu

Témata:,
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit