10 věcí, které jste (možná) nevěděli o Sexu ve městě: Kdo z holek byla alkoholička a kdo původně odmítl roli

Redakce

Sex ve městě zbožňuje snad každá žena na celém světě. Všechny jsme poctivě hltaly každý díl seriálu, včetně obou filmů. I přesto možná o těchto legendárních zpracováních nevíte všechno. Přesvědčte se sami!

  1. Na počáteční scénu s projíždějícím autobusem byly pro Carrie nakoupeny čtyři outfity. Nakonec nebyl vybrán ani jeden z nich, protože se kostýmová designérka Patricia Field se Sarrah Jesicou Parker rozhodly pro náhodnou bílou sukni. Ta stála pouhých pět dolarů. Producent Michal Patrick King si poté čtyři zakoupené outfity nechal zarámovat a doteď mu visí v jeho kanceláři.

  1. Stylistka měla velkou práci s náušnicemi pro seriálovou Mirandu. Cynthia Nixon totiž neměla propíchnuté uši. Patricia Field musela náušnice pro Mirandu vždy nechat speciálně upravit u zlatníka. K perfektním outfitům šperky na uši přece nemohly chybět!

  1. Carrie znala Stanforda ještě mnohem dříve, než se začal natáčet Sex ve městě. Sarrah a Willie si v reálném životě spolu vyrazili na rande naslepo. Poté se z nich stali skvělí přátelé.

  1. Kim Cattrall několikrát odmítla roli Samanthy Jones. Po dlouhé době ji přemluvil kamarád producenta Darrena Stara, aby zkusila natočit alespoň pilotní díl. Očividně se jí role zalíbila a vzala ji. To je moc dobře, protože si nedokážeme v této roli představit někoho lepšího než Kim.

  1. Víte, proč měla pátá řada seriálu jen osm dílů? Při natáčení prvního dílu páté série zjistila Sarah Jessica Parker, že je těhotná. Břicho se jí začalo rychle zvětšovat a zbytek páté série již nestihli dotočit.

  1. Dlouhodobý přítel Carrie, Aidan, točil se svým pejskem, kterého po chvíli musel štáb vyměnit. Pes v roli Petea nemohl svého pána Johna Corbetta ani cítit. Děsil se ho a nebyl schopný s ním hrát. Museli ho hned vyměnit za nového.

  1. Herečka Kristin Davis alias Charlotte York měla ještě před natáčením prvních epizod problémy s alkoholem. Byla na něm závislá. Vinu připisovala oblasti, kde vyrůstala. V Jižní Karolíně údajně holdoval alkoholu každý.

  1. Cynthia Nixon ve skutečnosti nemá zrzavé vlasy. Kadeřnice ji museli neustále kvůli její roli přebarvovat. Cynthia je totiž přírodní blondýna! To byste do ní nejspíš neřekli. Ta rezavá barva vypadala vždy tak přesvědčivě, že?

  1. Druhý díl filmu Sex ve městě se téměř vůbec nenatáčel v Abu Dhabi, protože to Spojené arabské emiráty nepovolily. Většina scén z filmu se tak natáčela v Maroku.

  1. Carrie pronesla během celého seriálu devadesát dva otázek. V epizodě před stěhováním do Paříže napsala poslední dotaz: „Nenastal právě čas přestat se ptát?“

10 nejlepších romantických filmů všech dob: Který z nich máte nejradši?

8 nejlepších fantasy filmů: Na Harryho Pottera a Jokera nedáme dopustit