13 nejděsivějších věcí, které zažili pohřebáci. Po přečtení si budete vážit své práce

Pavla Gabrhelíková

Pracovat v márnici nezvládne každý. O překvápka tu není nouze! Pokud pracujete s lidmi, asi vám z toho jde čas od času hlava kolem. Věřte ale, že je někdy lepší pracovat s těmi živými než s mrtvými.

 1. Některé mrtvoly sedí. Není to tak časté, ale někdy je křeč mrtvol tak silná, že byste jim museli palámat kosti, abyste je narovnali.
 2. Mrtvoly mívají i erekci. Říká se tomu andělský chtíč. Objevuje se při některých způsobech úmrtí, téměř vždy u oběšenců.
 3. Někdy se ještě hýbají. Ke tkáni se informace, že už je po vás, může dostat trochu později. Proto se ji buňky snaží obnovit. Jednoho pohřebního pracovníka chytila mrtvola prstem.
 4. Velká vánoční nadílka. Pohřební zařízení v San Diegu muselo o půlnoci o Vánocích jet pro jedenáct mrtvol v jedné dodávce.
 5. Vlastní syn. V jednom pohřebním ústavu musel k pohřbu připravit chlapce jeho vlastní otec.
 6. Někdy se musí popasovat i se zvířaty. V pohřebním průvodu bývají i zvířata. Při jednom pohřbu koně srazil netrpělivý řidič, takže nakonec pohřbívali i  koně.
 7. Opilý syn. Historka z pohřbu: Syn se na pohřbu svého otce opil. Když mu rodina a přátelé popřáli upřímnou soustrest, svezl se na židli a umřel.
 8. Podivná žádost. Žena se skleněným okem si přála, aby během pohřbu zůstalo otevřené.
 9. Všechno, co produkuje člověk. Většinou jsou těla celá od výkalů, zvratek a krve. To je pak prácička…
 10. Majitele márnice už nebavilo, že zloději kradou mince z očí mrtvých. Proto si jednou lehl do rakve a předstíral, že je mrtvý. Když zlodějíček sáhl po minci, zakřičel: “Hej, to je moje mince!” Od té doby se tam už nikdy nekradlo.
 11. Nepouštějte holubice! Jedna rodina to udělala. Záhy je napadli jestřábi, takže byl pohřeb doplněný ještě o pěkně krvavou podívanou.
 12. Bacha na staré hřbitovy. Holčička po jednom běhala a propadla se hrobem. Nahoru ji vytáhl rodiný přítel. Měla zlomenou klíční kost.
 13. Morbidní překvápko. Pohřebák dostal žádost, ve které bylo, aby mrtvole před pohřbem očistil oči. Ale když je otevřel, žádné oči v důlcích nebyly.