13 znamení, že jste ve vztahu s člověkem, který vás potápí

Eva Vogelová

Někteří lidé se pro vážný vztah nehodí. Možná s někým takovým chodíte, ale ještě jste si to neuvědomili. Nyní to můžete zjistit.

 1. Vždy začínáte konverzaci vy. Chápeme, že někdo může být introvert. Pokud ho však nenapadne, o čem si s vámi má povídat, nehodí se k vám. To je znamení, že nejen konverzaci, ale i všechna důležitá rozhodnutí bude nechávat na vás.
 2. Bojíte se svému protějšku říct, co vás trápí. Lidé spolu chodí mimo jiné i proto, aby si vzájemně naslouchali a pomáhali. Pokud toho váš protějšek není schopný, vykašlete se na něj.
 3. Nikdo z vašich nejlepších přátel či rodiny se mu nelíbí. To je divné, nemyslíte? Pokud mu nesedí vaši blízcí, nejspíš mu časem začnete vadit i vy.
 4. Vyjadřuje negativní poznámky ohledně vašeho těla. Může tvrdit, že to myslí z legrace, ale nejspíš lže.
 5. Nemá žádné záliby. Pokud nemá žádné koníčky, bude to nezajímavý člověk, který se na vás akorát pověsí.
 6. Váš protějšek není citlivý vůči vaším negativním emocím. Vztek, pláč nebo strach nebere vůbec v potaz. Neřeší to a ani nemá zájem. V tom případě vedle vás nemá místo.
 7. Strašně na vás žárlí. Máte doma protějšek, který na vás vystartuje jen kvůli tomu, že jste se zdrželi v práci? Při každé maličkosti vás podezřívá z nevěry? V tom případě by se měl jít léčit. Evidentně nevěří vám a ani nikomu dalšímu. S takovým člověkem byste měli jen trápení.
 8. Nedokáže se o sebe postarat. Váš protějšek si zvyknul na to, že se o všechno staráte vy. Dokonce i o něj. Tohle chování může vašemu vztahu výrazně uškodit. Vám se to postupně přestane líbit, budete mu to neustále připomínat, ale on se bude bránit. Tato situace může eskalovat až k velmi bouřlivým hádkám.
 9. Nechce trávit čas se svými přáteli. Od určité doby s tím přestal. Má jen vás a to mu bohatě stačí. Upnul se na vás a nikoho jiného k životu nepotřebuje. Každý člověk potřebuje mít nějaké sociální vazby, protože se vztah jinak stane velmi nezdravým.
 10. Neví nic o vašich potřebách. Každý člověk něco od toho druhého ve vztahu potřebuje. Uznání, lásku, pochvalu, motivaci, atd. Váš protějšek ty vaše nezná? Nikdy se nepokusil je zjistit a vyhovět vám? Sami musíte tušit, že je na něm něco špatně.
 11. Nezvládá svůj vztek. Vzteklí partneři pro vás mohou být nebezpeční. Začínají se projevovat hlasitým řevem a končí tím, že vám fyzicky nebo i psychicky ublíží. Pokud máte doma vzteklouna, mějte se na pozoru.
 12. Nepodporuje vás, protože se bojí, že budete lepší. Nezáleží na tom, zda jde o muže či ženu. Někteří lidi nesnesou fakt, že je jejich partner úspěšnější než oni. Máte to podobně? Přestal vás podporovat a nevědomě vám začal házet klacky pod nohy? V tom případě se na něj vykašlete.
 13. Rád poroučí. Někteří lidé mají velitelství v krvi. Potřebují neustále někomu dávat rozkazy. Pokud je člověk neposlechne, potrestají ho. Žít vedle někoho takového musí být peklo. Pokud máte doma generála, pošlete ho raději k vodě dříve, než bude pozdě.

Témata:, ,