13 znamení, že máte fakt příšerného šéfa

Pavla Gabrhelíková

Práce je někdy opruz. A když vám každodenní stres ještě "zpříjemňuje" špatný šéf, tak to teprve stojí za to.

 1. Má vždycky pravdu. Vždycky! Umění přiznat chybu je cenné nejenom v partnerství, ale i v práci. A u šéfa naprosto nezbytná vlastnost. Škoda, že to většina neví.
 2. Slibotechna. Celou věčnost vám slibuje zvýšení platu, firemní večírek a vánoční prémie? Asi už vám došlo, že k ničemu z toho nikdy nedojde.
 3. Očekává, že budete jako on. Nedokáže pochopit, že každý je jiný. Někdo extrovert, někdo introvert, někdo umí skvěle psát, někdo zas mluvit. Pokud se nezachováte jako on, dá vám to sežrat.
 4. Když vás chce seřvat, zavolá klidně uprostřed noci. Udělali jste chybu a trest vás nemine. Ale nejhorší na tom je, že než aby si to nechal na pondělí, zkazí vám tím víkend. Díky, šéfe.
 5. Nezajímá ho váš úhel pohledu. Je tenká hranice mezi respektem a diktátorstvím. Respekt mají ti, kteří jsou, mimo jiné, schopni poslouchat i někoho jiného než sebe.
 6. Má své oblíbence. A je váš problém, že jste se mu svou povahou (barvou vlasů, kůže, stylem oblékání…) netrefili do noty.
 7. Dává irelevantní feedback. Místo toho, aby vám řekl, jak si tu prezentaci představoval, do nekonečna opakuje, že takhle to být nemělo. K čemu to sakra je?
 8. Je pasivně agresivní nebo vás ignoruje. Skryté narážky a kecy typu: „Tohle se nám ale nestalo po první, že? Haha…“ po čase člověku prostě lezou krkem.
 9. Drbe. Pokud vám o ostatních vypráví nepodstatné a nepodložené informace, nejspíš je šíří i o vás. Pamatujte na to, až se tomu příště budete smát.
 10. Pořád mění názor. V pátek vám řekne, že to bude tak, v pondělí to udělá úplně jinak. A vy jste samozřejmě udělali všechno špatně.
 11. Nadává vám za chybu, ale co jste udělali dobře, zůstane bez povšimnutí. Žádná pochvala, žádné díky. Jenom chybujete, chováte se špatně nebo ztrácíte čas zbytečnostmi.
 12. Nedává vám šanci růst. Když uděláte něco navíc, nejenom, že to neocení, ještě vám ostentativně ukáže, kde je vaše místo.
 13. Všechno je málo. Sedíte v práci o dvě hodiny déle a pracujete celý víkend. Stejně je to málo, je to nedotažené, je to nedostatečné. Ale co máte dělat víc?