15 maličkostí, které vám vylepší partnerský vztah

Eva Vogelová

Na dlouhodobém vztahu se musí pracovat, aby fungoval stejně dobře jako na začátku. Možná se budete divit, ale i některé maličkosti můžou vztah mezi dvěma lidmi vylepšit. Jaké to třaba jsou?

 1. Předtím, než se se svým partnerem uvidíte, se uklidněte. Stačí se cestou domů projít pomalu parkem. Přenášet z práce či ze školy naštvání na partnera není pro vztah prospěšné. Mohli byste se kvůli své špatné náladě pohádat.
 2. Děkujte za každou maličkost. Podá vám pití, za něco vás pochválí nebo umyje nádobí. Pokud budete často děkovat, atmosféra ve vašem bytě se zlepší.
 3. Naučte se masírovat a udělejte partnerovi masáž. Překvapíte ho tím a zlepšíte mu náladu.
 4. Obejměte partnera vždy, když se vítáte i loučíte. Dáváte tím najevo lásku k němu. Bude za to rád a dost pravděpodobně mu tím zlepšíte den.
 5. Udělejte partnerovi jeho oblíbené jídlo. To zabere vždy!
 6. Pokaždé, když se na vás partner podívá, usmějte se. Smích léčí a úsměv všem sluší.
 7. Sdělujte své pocity. Komunikace partnery sbližuje, obzvlášť když jsou schopni otevřeni mluvit o tom, co cítí.
 8. Připravte svému protějšku snídani do postele. Počkejte, až se sám probudí, a hned mu doneste jídlo. Díky vám bude mít hned od rána dobrou náladu.
 9. Napište partnerovi esemesku, že vám chybí. Nezáleží na tom, že šel jen do práci či školy a večer se zase uvidíte. Nepochybně mu tím vykouzlíte úsměv na tváři.
 10. Podívejte se spolu na nějaký film. Vyberte si takový, který vás bude bavit oba. Společné jezení popcornu a objímání se u dobrého snímku sbližuje.
 11. Čas od času přijděte za partnerem a řekněte mu, proč ho milujete. Dojde vám, jak moc ho vlastně máte rádi a jeho to navíc zahřeje u srdce. Možná vám to oplatí tím, že vám na oplátku řekne, proč miluje on vás.
 12. Jděte se osprchovat jako první horkou vodou a nechejte na zrcadle nějaký vzkaz. Nemusí to být nic hlubokého, stačí namalovat srdíčko nebo napsat něco hezkého.
 13. Pomozte partnerovi s něčím, do čeho už se chtěl pustit dávno. Může to být přibití poličky nebo vytvoření grafu do práce, ale potěšíte ho tím.
 14. Motivujte. Neúspěch občas zažívá každý, ale je potřeba se z něj vzpamatovat. Pokud partnera budete povzbuzovat, aby se nevzdával, dostane se ze špatné nálady rychleji a za to vás bude mít rád ještě více než doteď.
 15. Naslouchejte. Myslíme to vážně. Občas něco člověka může trápit a potřebuje, aby ho vyslechl jeho nejbližší člověk, tedy vy. Odložte mobil z ruky a buďte pozorní.

Témata:, ,